Naga MarketsCena ropy nafotwejW każdy piątek o godzinie 14:30 czasu wschodniego (EST), Commodity Futures Trading Commission publikuje raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych. Z jego najnowszej publikacji obejmującej tydzień do 26 maja wynika, że spekulanci utrzymywali duże zainteresowanie zakupem ropy naftowej, podczas gdy sprzedaż była najbardziej zauważalna w przypadku złota, cukru i kukurydzy.

  • Rynek ropy wciąż w centrym zainteresowania inwestorów

Inwestorzy wciąż widza okazję na rynku ropy

Poniższe podsumowanie przygotowane przez Saxo Bank przedstawia pozycje kontraktów futures i zmiany dokonane przez fundusze hedgingowe w 24 głównych kontraktach futures na towary do ostatniego wtorku, 26 maja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z powyższych danych wynika, że w ostatnim czasie kontynuowano intensywne zakupy ropy naftowej. Liczba długich pozycji netto na ropie WTI i Brent wzrosła o ponad 29 tysięcy do niemal 536 tysięcy pozycji.

Wśród metali na uwagę zasługuje rynek złota, gdzie odnotowano 11-procentowy spadek pozycji netto (o ponad 24 tys. lotów). Zgoła odmiennie prezentuje się natomiast sytuacja na rynku srebra, gdzie odnotowano aż 26-procentowy wzrost pozycji netto.

Ekonomiści zwracają jednak uwagę, że dynamika wzrostu cen srebra może w najbliższym czasie spowolnić, gdyż nie jest on już tak bardzo niedowartościowane względem złota (ilość uncji srebra odpowiadająca jednej uncji złota) jak chociażby jeszcze miesiąc temu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułS&P 500 z największą ilością shortów od 5 lat. JPMorgan liczy na wzrosty
Następny artykułPre-Market: Główne rynki rosną – DAX testuje strefę 12 tys punktów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here