Naga MarketsRaport COT: Rosną pozycje długie na ropie. Spada zainteresowanie złotemW każdy piątek o godzinie 14:30 czasu wschodniego (EST), Commodity Futures Trading Commission publikuje raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych. Z jego najnowszej publikacji obejmującej tydzień do 19 maja wynikają silne zakupy ropy WTI oraz stłumione zainteresowanie złotem.

  • Wzrost pozycji na kontraktach surowców energetycznych przyćmił spadek towarów rolnych
  • Liczba długich pozycji netto na ropie znalazła się na 16-tygodniowym szczycie
  • Pozycje w kontraktach terminowych na złoto blisko 11-miesięcznego dołka  

Silny tydzień sektora energetycznego

Poniższe podsumowanie przygotowane przez Saxo Bank przedstawia pozycje kontraktów futures i zmiany dokonane przez fundusze hedgingowe w 24 głównych kontraktach futures na towary do ostatniego wtorku, 19 maja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż sektor energetyczny oraz metali zanotował silny tydzień, długie pozycje netto 24 głównych kontraktów futures na surowce, które zostały w nim odnotowane niemal się nie zmieniła ze względu na dalszą sprzedaż większości towarów rolnych.

Wzrost pozycji long na ropie

Wraz z umocnieniem notowań ropy, liczba długich pozycji netto na ropie WTI i Brent wzrosła o 26 tysięcy, do 507 tysięcy pozycji i znalazła się na 16-tygodniowym szczycie.

Siedem kolejnych tygodni zakupów spowodowało, że na samej ropie WTI pozycje długie netto wzrosty do 348 tys., najwyższego poziomu od 20 miesięcy. W przypadku ropy Brent pozycji tych było jedynie 158 tysięcy. Chociaż ilość zakupów nie została jeszcze nadmiernie wykorzystana, to sprawiła, że rynek stał się narażony na ryzyko gdyby perspektywy techniczne i / lub fundamentalne stały się mniej przyjazne.

Pozycje na złocie blisko 11-miesięcznego dołka

Inwestujący w złoto nadal gromadzą się w ETF-ach bazujących na złocie w sztabach, podczas gdy fundusze dodały jedynie 12,3 tys. pozycji do swoich kontraktów terminowych netto. Pomimo silnej eskalacji napięć między USA i Chinami oraz potencjalnym dalszym bodźcom wspierającym gospodarkę, długie pozycje netto w ilości 173 tysięcy pozostały blisko najniższego poziomu od 11 miesięcy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here