Naga MarketsRaport COT: Rosną pozycje długie na ropie. Spada zainteresowanie złotemW każdy piątek o godzinie 14:30 czasu wschodniego (EST), Commodity Futures Trading Commission publikuje raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych. Z jego najnowszej publikacji obejmującej tydzień do 19 maja wynikają silne zakupy ropy WTI oraz stłumione zainteresowanie złotem.

  • Wzrost pozycji na kontraktach surowców energetycznych przyćmił spadek towarów rolnych
  • Liczba długich pozycji netto na ropie znalazła się na 16-tygodniowym szczycie
  • Pozycje w kontraktach terminowych na złoto blisko 11-miesięcznego dołka  

Silny tydzień sektora energetycznego

Poniższe podsumowanie przygotowane przez Saxo Bank przedstawia pozycje kontraktów futures i zmiany dokonane przez fundusze hedgingowe w 24 głównych kontraktach futures na towary do ostatniego wtorku, 19 maja.

Chociaż sektor energetyczny oraz metali zanotował silny tydzień, długie pozycje netto 24 głównych kontraktów futures na surowce, które zostały w nim odnotowane niemal się nie zmieniła ze względu na dalszą sprzedaż większości towarów rolnych.

Wzrost pozycji long na ropie

Wraz z umocnieniem notowań ropy, liczba długich pozycji netto na ropie WTI i Brent wzrosła o 26 tysięcy, do 507 tysięcy pozycji i znalazła się na 16-tygodniowym szczycie.

Siedem kolejnych tygodni zakupów spowodowało, że na samej ropie WTI pozycje długie netto wzrosty do 348 tys., najwyższego poziomu od 20 miesięcy. W przypadku ropy Brent pozycji tych było jedynie 158 tysięcy. Chociaż ilość zakupów nie została jeszcze nadmiernie wykorzystana, to sprawiła, że rynek stał się narażony na ryzyko gdyby perspektywy techniczne i / lub fundamentalne stały się mniej przyjazne.

Pozycje na złocie blisko 11-miesięcznego dołka

Inwestujący w złoto nadal gromadzą się w ETF-ach bazujących na złocie w sztabach, podczas gdy fundusze dodały jedynie 12,3 tys. pozycji do swoich kontraktów terminowych netto. Pomimo silnej eskalacji napięć między USA i Chinami oraz potencjalnym dalszym bodźcom wspierającym gospodarkę, długie pozycje netto w ilości 173 tysięcy pozostały blisko najniższego poziomu od 11 miesięcy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here