Naga Marketsdolar amerykańskiSpekulanci po raz pierwszy od siedmiu tygodni wykazali dodatnią tendencję dla dolara amerykańskiego. Z kolei funt szterling i jen japoński pozostają wyprzedawane i były głównymi czynnikami napędzającymi obecne trendy. Jednak rynek nie był przygotowany na ryzyko, jakie nastąpiło po wiadomości o wybuchu wirusa koronowego w Chinach.


Rynki wschodzące ponownie wyprzedawane?

Zanim obawy związane z wirusem koronowym stały się głównym motorem spekulantów na rynku, ich pozycje netto na dolarze były dodatnie po raz pierwszy od siedmiu tygodni. Do 21 stycznia wartość pozycji w dolarze w stosunku do innych kontraktów walutowych IMM, wzrosła o 0,9 mld USD do 3,8 mld USD. Zmiana była spowodowana przede wszystkim kolejnym tygodniem wysprzedaży JPY wraz z pierwszą tygodniową redukcją pozycji długich na GBP od końca listopada.Pozycje długie na dolarze australijskim osiągnął najwyższy poziom od 18 miesięcy, podobnie do longów na meksykańskim peso (MXN), które osiągnęły równowartość 4,5 miliarda dolarów. Obie waluty są pod presją w poniedziałek, gdy tracą surowce na czele z rudą żelaza, jednym z największych towarów eksportowych Australii.

Jednak słabość rynków wschodzących doprowadziła dziś kurs pary walutowej USDMXN do najwyższego poziomu od prawie miesiąca. Dalsza deprecjacja meksykańskiego peso powinna wywołać wzrost kursu pary do tegorocznego maksimum, nieco powyżej poziomu 19,00. Przebicie tego poziomu otworzy drogę do listopadowego maksimum 19,65.

Kurs USDMXN na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDMXN na interwale dziennym, tradingviewcom


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWzrostowy początek tygodnia na rynku złota
Następny artykułLive Motion Games, z grupy PlayWay, pozyskał 0,76 mln zł
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here