Naga MarketsZgodnie z danymi CFTC dotyczącymi pozycjonowania dużych graczy za tydzień kończący się 7 maja 2019 r., zostały nieco zredukowane pozycje długie na dolarze, choć pozostają w szerszej konsolidacji od połowy marca.


Zobacz również: JPMorgan ostrzega przed eksplozją notowań dolara

Te artykuły również Cię zainteresują
Rosnąca awersja do ryzyka sprzyjała głównie jenowi japońskiemu

Zespół badawczy w Rabobanku zauważa, że odkąd pozycje długie spadły na USD w okresie listopad/grudzień w odpowiedzi na bardziej gołębie nastawienie Fedu, to utrzymywały się na podobnym poziomie od początku roku. Lepsze dane gospodarcze z USA mogą wspierać dolara w następnym odczycie danych.

Pozycje krótkie na EUR zmniejszyły się w ubiegłym tygodniu, przełamując ostatni trend. Lepsze niż oczekiwano dane o wzroście w strefie euro za pierwszy kwartał mogą zaoferować pewne wsparcie dla siły euro – napisano w raporcie.

Z kolei gwałtownie spadł poziom shortów na jenie japońskim, ponieważ napięcie na rynku w związku z rozmowami handlowymi między USA, a Chinami i Iranem nadal rośnie. Krótkie pozycje na GBP spadły w nadziei na przełom w rozmowach dot. Brexitu między stronami sporu.

Zobacz również: Reuters: Ryzyko recesji w USA rośnie wraz ze wzrostem napięć handlowych z Chinami

Shorty na CHF pozostały zasadniczo konsolidacyjne. Pozostają na względnie podwyższonych poziomach, biorąc pod uwagę wzrost awersji do ryzyka na rynku. Natomiast pozycje krótkie na CAD wzrosły, przełamując ostatni trend. Podobnie na AUD shorty wzrosły przed wyborami i spekulacjami na temat potencjalnej obniżki stóp przez RBA w czerwcu – podsumowano.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here