Naga Marketsmężczyzna szukający pracyPunktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z najistotniejszych raportów środowej sesji. Mowa tu oczywiście o wynikach zmiany zatrudnieania pozarolniczego ADP. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje dolar?

  • Z raportu ADP wynika, że w USA przybyło w styczniu br. aż 174 tys. etatów
  • To wynik kilkukrotnie lepszy od prognozowanego (49 tys.)
  • Kurs dolara zyskuje w reakcji na dobre dane z USA
  • Kurs euro najniżej od 2. miesięcy 

Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS). Dzisiejsze wyniki okazują się jednak znacząco lepsze od oczekiwań.

Te artykuły również Cię zainteresują
174 tysiące nowych etatów w styczniu

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Z raportu ADP wynika bowiem, iż pomimo prognoz na poziomie zaledwie 49 tys., w styczniu br. amerykańska gospodarka stworzyła aż 174 tysiące nowych miejsc pracy. Finalny odczyt okazał się więc znacząco lepszy i to nie jedynie od rynkowych prognoz, lecz również od dodatnio zrewidowanego ubiegło miesięcznego rezultatu (do -78 tys. z -123 tys. raportowanych przed miesiącem).

– Rynek pracy kontynuuje powolną odbudowę w warunkach COVID-19. Chociaż wcześniej redukcje zatrudnienia występowały przede wszystkim w małych i średnich przedsiębiorstwach, obecnie widzimy oznaki przedłużającego się wpływu pandemii również na duże firmy – powiedział Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP.

Konrad Białas z TMS Brokers zwraca uwagę, że choć dane ADP nie do końca wiernie odzwierciedlają zmiany w rządowym raporcie NFP, to jednak sygnalizowany kierunek odreagowania nastraja pozytywnie przed piątkową publikacją i implikują, że grudniowe załamanie spowodowane ekspansją wirusa nie było tak dotkliwe dla gospodarki, jak pierwotnie sądzono.

Kurs dolara zyskuje w stosunku do euro

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD warto zwrócić uwagę, że wskutek ostatnich spadków rynek osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 1,2070 USD, co (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) mogłoby otwierać drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się okolice 1,1935 USD.

Weź udział w webinarze: Wprowadzenie do analizy technicznej i dowiedz się jak prawidłowo wyznaczyć poziomy wsparcia i oporu oraz kreślić linie trendu

EURUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti kurs | gpw komentarze | wykres kryptowalut | zlotowki | notowania nasdaq 100 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDevelia rozpoczęła budowę 108 mieszkań w Słonecznym Miasteczku w Krakowie
Następny artykułAmbra od 30 lat na rynku. Rozmowa z prezesem spółki Robertem Ogórem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here