Naga Marketsmężczyzna szukający pracyPunktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z najistotniejszych raportów środowej sesji. Mowa tu oczywiście o wynikach zmiany zatrudnieania pozarolniczego ADP. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje dolar?

  • Z raportu ADP wynika, że w USA przybyło w lutym br. zaledwie 117 tys. etatów
  • To wynik zauważalnie gorszy od prognozowanego (177 tys.)

Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS). Dzisiejsze wyniki okazują się jednak znacząco gorsze od oczekiwań.

Te artykuły również Cię zainteresują
117 tysiące nowych etatów w lutym

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Z raportu ADP wynika bowiem, iż pomimo prognoz na poziomie 177 tys., w lutym br. amerykańska gospodarka stworzyła zaledwie 117 tysięcy nowych miejsc pracy. Finalny odczyt okazał się więc znacząco gorszy i to nie jedynie od rynkowych prognoz, lecz również od dodatnio zrewidowanego ubiegło miesięcznego rezultatu (do 195 tys. z 174 tys. raportowanych przed miesiącem).

– Rynek pracy nadal wykazuje powolne ożywienie we wszystkich obszarach. Widzimy, że duże firmy coraz bardziej odczuwają skutki pandemii a wzrost zatrudnienia w sektorze produkcji towarów spowalnia. Sektor usług wciąż pozostaje znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii, jednak jest to sektor, który prawdopodobnie skorzysta najbardziej z czasem wraz z ponownym otwarciem gospodarki i wzrostem zaufania konsumentów – powiedziała Nela Richardson, główna ekonomistka ADP.

Funt i dolar najsilniejszymi walutami G8

Spoglądając na zmienność na notowania popularnych walut zauważymy jednak, że mimo rozczarowującego raportu ADP, dolar amerykański pozostaje jedną z najsilniejszych walut dzisiejszej sesji ustępując miejsca jedynie funtowi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt brytyjski | gpw biomed | nasdaq giełda | cd projekt notowania | akcje biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin jest jak pierwszy samolot braci Wright
Następny artykułDolar nie daje za wygraną. Euro i funt tracą po teście ważnych poziomów, komentuje Marcin Kiepas
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here