Naga MarketsKurs dolara po 105,69 JPY. Raport ADP: 749 tysięcy nowych miejsc pracy we wrześniuO godzinie 14:15 poznaliśmy dane dotyczące zatrudnienia w sektorze prywatnym, które zaprezentowane zostały przez ADP. Jest to przedsmak piątkowej publikacji Non-farm payrolls (NFP). Poza tym, amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych opublikowało dane dotyczące wzrostu gospodarczego w II kwartale br. Kurs dolara (USD/JPY) nieznacznie tracił po tych publikacjach.

  • Sektor prywatny odnotował we wrześniu wzrost zatrudnienia
  • Spadek PKB w II kw. okazał się nieznacznie niższy niż oczekiwano
  • Dolar nie zareagował znacząco na opublikowane dane

USA: Wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym

Zatrudnienie w sektorze prywatnym wzrosło o 749 tysięcy miejsc pracy od sierpnia do września, według wrześniowego raportu ADP National Employment Report. Ogólnokrajowy raport o zatrudnieniu ADP publikowany co miesiąc jest tworzony przez ADP Research Institute we współpracy z Moody’s Analytics.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Raport bazuje na rzeczywistych danych płacowych ADP, mierzy zmianę całkowitego miesięcznego zatrudnienia prywatnego poza rolnictwem w ujęciu sezonowym.

– Rynek pracy stopniowo się ożywia – powiedział Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący ADP Research Institute.
– We wrześniu większość sektorów i firm odnotowała zyski w handlu, transporcie i usługach komunalnych z produkcją na czele. Jednak małe firmy nadal wykazywały wolniejszy wzrost – dodał.

PKB  w II kw. spadło o 31,4 proc. r/r

Realny produkt krajowy brutto (PKB) spadał w tempie 31,4 procent rocznie w drugim kwartale 2020 roku (tabela 1), zgodnie z „trzecim”, finalnym szacunkiem opublikowanym przez Biuro Analiz Ekonomicznych. W pierwszym kwartalne spadek realnego PKB sięgnął  5,0 proc.

Opublikowany dzisiaj „trzeci” szacunek PKB opiera się na pełniejszych danych źródłowych niż te, które były dostępne w przypadku „drugiego” szacunku  z ubiegłego miesiąca. Przy drugim szacunku spadek realnego PKB wyniósł 31,7 proc. Korekta w górę przy obecnym odczycie odzwierciedlała przede wszystkim większe wydatki na konsumpcję osobistą (PCE), która została częściowo skompensowana korektą w dół eksportu i niepublicznych inwestycji w środki trwałe.

Kurs dolara (USD/JPY) odbił od wsparcia

Notowania dolara wyznaczyły w nocy szczyt na poziomie 105,80 JPY po czym spadły dynamicznie do 105,44. Podczas sesji europejskiej na rynek wrócili kupujący, ale nie udało im się odrobić całych spadków.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Publikacja danych ze Stanów Zjednoczonych nieznacznie osłabiła dolara, który jednak wciąż utrzymuje się ponad poziomem 105,60. Wybicie nowych maksimów sesji oraz tygodnia na USD/JPY otwierałoby drogę do poziomu 106,00 JPY.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here