Naga MarketsRaper Logic zainwestował w bitcoinaRaper Logic zainwestował w BTC aż 6 milionów USD. Jest więc nowym celebrytą i znanym muzykiem, który wszedł na rynek kryptowalut.

  • Logic zainwestował w bitcoina aż 6 mln USD.
  • Mógł na swojej decyzji zarobić w skali miesiąca ok. 2 mln USD.
  • Nie jest zarazem pierwszym muzykiem, który zdecydował się na taką inwestycję.

Logic na rynku bitcoina

Parę dni temu aktorka znana z serialu “Game of Throne”, Maisie Williams, poprosiła swoim fanów o radę, czy kupić bitcoiny (BTC). Okazuje się, że raper Logic podejmuje swoje decyzje inwestycyjne znacznie szybciej. I nie musi pytać o zdanie swoich wielbicieli.

W filmie opublikowanym na Instagramie Logic (prawdziwe nazwisko: Sir Robert Bryson Hall II), przechwalał się, że „w zeszłym miesiącu kupił BTC za sześć milionów USD”. Dalej starał się udawać mniej podekscytowanego sugerując, że to nic wielkiego, mrucząc: „Pieprzyć to”, „YOLO” (co oznacza „Żyje się tylko raz”) i „Poważnie…”

Ile muzyk mógł zarobić na swojej inwestycji. W absolutnie najbardziej  pesymistycznym scenariuszu, gdyby „ostatni miesiąc” oznaczał to, że raper dokonał inwestycji 31 października, to za 6 milionów USD kupiłoby około 433 BTC po cenie około 13 850 dolarów. Dziś taka liczba coinów jest warta ok. 7 926 500 USD. Zyskał więc prawie 2 milionów USD. Możliwe jednak, że jego zysk jest nawet większy.

Muzycy na rynku kryptowalut

Logic nie jest w kwestii inwestycji w BTC pionierem na rynku muzycznym. Wiadomo, że swoje albumy za bitcoiny już w 2013 r. sprzedawał np. raper 50 Cent. Oprócz niego rok później na taki krok zdecydowali się muzycy metalowej grupy Mastodon, którzy oferowali w zamian za BTC egzemplarz płyty “Once More Round the Sun”.

Swoją kryptowalutę wyemitowała też parę lat temu islandzka piosenkarka Bjork. Zrobiła to w ramach promocji albumu “Utopia”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here