Naga Markets18-letni kolumbijsko-amerykański raper Lil Pump (prawdziwe imię i nazwisko Gazzy García) właśnie zrobił kluczowy krok w kierunku zwiększenia świadomości dot. kryptowalut. Zaczął akceptować płatności w bitcoinie.

Fani mogą teraz kupować produkty Lila Pumpa za kryptowalutę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Raper-milioner

Lil Pump, choć jest za młody, żeby kupować alkohol w barze, już w 2019 r. dostał się na listę Forbesa dot. osób poniżej 30 roku życia. Ma też oszałamiającą liczbę 1,2 miliona obserwujących na Twitterze i 17,8 miliona fanów na Instagramie. Jakby było mu tego mało, posiada też kilka ładnych samochodów.

Breloczek za btc

Co ważniejsze w kontekście tego tekstu, udowodnił, że jest otwarty na technologię blockchain, akceptując płatności w bitcoinie w swoim sklepie internetowym. Dzięki temu młodsze pokolenie i miłośnicy jego muzyki na całym świecie będą mogli korzystać z kryptowaluty numer jeden na świecie.

Jeśli cenisz rapera, możesz teraz kupić koszulkę lub breloczek Lila Pumpa za bitcoina i to za pomocą Lightning Network. Wszystko dzięki współpracy artysty z OpenNode. Ta metoda zapewnia użytkownikom niższe opłaty i szybsze transakcje.

Lightning Network pomaga konsumentom płacić za tańsze produkty, takie jak kawa i muzyka.

Bitcoin a muzyka

Lil nie jest pierwszym muzykiem, który otwiera się na kryptowaluty. Wcześniej jeden ze swoich albumów za btc sprzedawał 50 Cent, podobnie postąpili metalowcy z Mastodon. Swój token wyemitowała nawet Bjork.

W tle widzimy zaś ponownie, że wyszukiwania słowa “bitcoin” w Google mocno rosną. Na pewno działania artystów, takich jak Gen-Z czy właśnie Lil Pump, odgrywają w tym swoją rolę. Bitcoina promowała też niedawno Kim Kardashian – znana i kontrowersyjna celebrytka.

Przy okazji wielu badań wyszło, że współczesna młodzież jest bardziej zainteresowana kryptowalutami niż starsze pokolenie. W tym kontekście nie można więc bagatelizować znaczenia artystów i znanych osób show-biznesu.

Ruch Lil Pumpa pojawia się wkrótce po tym, jak gwiazda numer jeden YouTube’a, PewDiePie, po raz pierwszy zdecydowała się na transmisję strumieniową na zdecentralizowanej platformie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here