Naga MarketsRaoul Pal: zaczynam inwestować w altcoinyByły ekspert Goldman Sachs i zwolennik bitcoina, Raoul Pal, jak sam przyznaje, dziś zwraca większą uwagę na rynek altcoinów, a nie na BTC.

  • Pal podkreśla, że dziś warto znów inwestować w altcoiny, a mniej w BTC.
  • Dołącza do grona inwestorów, którzy widzą duży potencjał “altów” do dalszej hossy.

Raoul Pal: teraz stawiam na altcoiny

W serii tweetów CEO Real Vision przekazał, że uważa to za niedorzeczne, że ludzie uważają wszystkie inne kryptowaluty za oszustwo tylko dlatego, że nie są one bitcoinem (BTC).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jabłka i pomarańcze. Prawdziwe pieniądze są w grze liczbowej – prawo Pareto… – tłumaczył i wskazywał na to, że skreślanie altcoinów dlatego, że nie są BTC, to tak jakby krytykować np. inne wyszukiwarki za to, że nie są Googlem.

Tokeny to po prostu takie zakłady VC do handlu w czasie rzeczywistym – dodawał.

Dziś BTC i ETH, jutro cały świat (kryptowalut)!

Pal stwierdził jednak też, że rozumie, dlaczego wielu inwestorów trzyma się głównych aktywów kryptograficznych. On sam obecnie inwestuje w BTC i ether (ETH) i mówi, że planuje zdywersyfikować swój portfel na kryptowaluty, aby uwzględnić bardziej ryzykowne projekty.

Kiedy jesteś daleko na krzywej ryzyka, horyzont czasowy i dywersyfikacja mają większe znaczenie niż cokolwiek innego. (…) większe bezpieczeństwo ogólnie oferuje niższe zyski, ale koncentracja pomaga je zwiększyć… – dodał.

Jak sam uważa, “z biegiem czasu” pójdzie “dalej na krzywej ryzyka”.

– Będę miał [na altcoinach] taki sam zakład jak na rynkach wschodzących – dodał.

Wielu analityków twierdzi, że sezon na alternatywne kryptowaluty powoli się zaczyna. Samo ETH kosztuje dziś 740 USD, czyli ok. 20 proc. więcej niż tydzień temu. O podobną wartość zdrożało LTC. Z kolei DOT zyskało w tym czasie 45 proc. Wielkim przegranym jest token Ripple – XRP – który stracił na wykresie blisko 50 proc.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here