Naga MarketsRaoul Pal: na rynku bitcoina czeka nas fala inwestorów instytucjonalnychInwestor i współzałożyciel Real Vision, Raoul Pal, mówi, że fala inwestorów instytucjonalnych jest gotowa kupić bitcoiny.

  • Pal mówi, że fala inwestorów instytucjonalnych jest gotowa kupić bitcoiny.
  • Jego zdaniem już teraz dużo ważnych graczy powoli skupuje bitcoiny.

Bitcoin czeka na falę dużych inwestorów

– [Bitcoin] to najskuteczniejsza klasa aktywów wszechczasów – [ostatnie] ponad 10 lat, pięć lat, trzy lata, dwa lata, jeden rok to coś szalonego. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takiego zasobu – powiedział Pal.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jego zdaniem to nie koniec, bowiem dopiero teraz w BTC inwestują inwestorzy instytucjonalni.

Nie wciągnęliśmy jeszcze w to instytucji. Wszyscy jednak powoli w to wchodzą. Wiem, że tak jest, ponieważ rozmawiam z nimi wszystkimi. Właśnie rozmawiałem przez telefon z największą firmą doradztwa inwestycyjnego w Stanach Zjednoczonych. Nie mogą jeszcze inwestować, ponieważ nie ma ETF,  ale w chwili, gdy ten się pojawi… Ci faceci mają 5 bilionów dolarów aktywów w samych Stanach Zjednoczonych – dodał, sugerując, że część tego kapitału pojawi się na rynku kryptowalut.

Najwięksi już wspierają BTC

Były menedżer funduszu Goldman Sachs mówił też, że popyt na bitcoiny jest częściowo wspierany przez ogromne firmy, takie jak Square, Paypal i Grayscale Trust, a te swoimi działaniami zmniejszają podaż BTC w naprawdę bezprecedensowy sposób.

– Nigdy nie widziałem czegoś takiego jak ta nagroda za ryzyko w przypadku bitcoina. To szalone, a tymczasem podaż nie może się dostosować i wszyscy wypłacają coiny z giełd i przechowują je u siebie, ponieważ spodziewają się jednak również dużego dalszego wzrostu ceny, więc dosłownie nie ma podaży [na giełdach] – dodał.

Jego zdaniem poza “aplikacją gotówkową Square” i PayPal, duzi gracze każdego dnia “usuwają z rynku” wszystkie wydobyte nowe zasoby bitcoina.

– A potem mamy Greyscale Trust i wszystkich innych. Jedyną odpowiedzią jest cena, która wzrośnie – dodał.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here