Naga MarketsRaoul Pal: czeka nas głębsza korekta na bitcoinieDyrektor naczelny Real Vision Raoul Pal ostrzega, że ​​wkrótce na wykresie BTC zobaczymy dużą korektę.

  • Pal jest dziś zadeklarowanym bykiem na rynku bitcoina. Nie przeszkadza mu to jednak w patrzeniu na wykres kryptowaluty w realistyczny sposób.
  • Teraz prognozuje, że możemy wkrótce być świadkami głębszej korekty. Cena BTC ma spaść nawet o parę tysięcy USD.

Raoul Pal: BTC może stracić krótkoterminowo na wartości

W serii tweetów Pal przekazał swoim 289 000 obserwujących na Twitterze, że bitcoin wykazuje oznaki sugerujące, że osiągnął już swój lokalny szczyt. W analizie używa wskaźnika DeMark, który służy mu do określania czasu wejścia i wyjścia z inwestycji. Kiedy wskaźnik ten pokazuje np. odczyt 9, inwestor powinien odebrać to jako znak, że czeka nas korekta. Wskazanie 13 sugeruje już zaś wyraźne wyczerpanie się trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pal dodaje, że “wydaje się, że większa korekta jest bardzo możliwa”. Jego zdaniem spać spokojnie mogą tylko hodlerzy.

– To wszystko sprawia, że są szanse na większą korektę, (…) jeśli nie jesteś długoterminowym HODLerem, powinieneś zachować pewną ostrożność – ostrzegł.

Inni inwestorzy też spodziewają się korekty

W międzyczasie inny trader i analityk z rynku kryptowalut Michaël van de Poppe również przyznał, że spodziewa się korekty na BTC. W nowym video, jakie opublikował w social mediach nakreślił poziomy, na które inwestorzy powinni zwracać uwagę, jeśli faktycznie dojdzie do spadku ceny.

Mamy [na wykresie BTC] poziomy, które początkowo oznaczyliśmy jako interesujące na podstawie poprzednich poziomów oporu z tygodniowego przedziału czasowego, przy czym najważniejszy z nich to okolice 14 000 i 13 500 USD. Więc każdy z tych poziomów jest bardzo istotny, jeśli wykonamy ruch korekcyjny – tłumaczył, ale dodał, że spadek wcale nie jest przesądzony i nadal należy brać pod uwagę kontynuowanie wzrostów ceny kryptowaluty, jakie trwają od kilku miesięcy.

Dziś za 1 BTC płaci się na giełdach ponad 19 200 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here