Naga MarketsRaoul Pal: co stanie się z bitcoinem, jeśli władze spróbują go zakazać?Raoul Pal, współzałożyciel finansowo-biznesowej platformy medialnej Real Vision i zwolennik bitcoina, przedstawił swoje spojrzenie na to, co by się stało, gdyby Stany Zjednoczone spróbowały zakazać kryptowaluty.

  • Pal wypowiedział się na temat tego, co stałoby się, gdyby władze próbowały zakazać BTC.
  • Jest on zdania, że dziś próba zniszczenia kryptowaluty jest już skazana na porażkę.

Raoul Pal: bitcoina nie da się zakazać!

W nowym wywiadzie dla Bankless Pal mówi, że wierzy, że taka próba zakazania bitcoina byłaby daremna.

Jego słowa kontrastują ze słowami innego znanego inwestora. Ray Dalio, legenda z Wall Street, uważa bowiem, że ​​wzrost ceny bitcoina tylko zmusi rządy poszczególnych państw do podjęcia działań, których celem będzie zniszczenie tego rynku.

– Nie sądzę, aby waluty cyfrowe odniosły sukces w taki sposób, w jaki ludzie mają nadzieję – powiedział.

Pal uważa jednak, że taki ​​wysiłek władz przyniósłby tylko odwrotny skutek i spowodował, że ludzie znaleźliby inne sposoby, by skupować kryptowaluty. Przypomniał sprawę z lat 30. XX w., gdy władze chciały skonfiskować złoto od swoich obywateli. Nieszczególnie się im to udało. Jak dodał, “używam [nie bez powodu] dokładnie tego przykładu: jeśli zabroniłeś jednej grupie kupowania złota, zgadnij co się potem stało? Rynek w Szwajcarii wystrzelił, ponieważ obywatele USA używali Szwajcarii” do kupowania kruszcu.

Jak dodaje, dziś wiele osób straszy, że “zakażą bitcoina”. Tyle że dziś “w skali globalnej” to nierealne.

– Czy MFW mógłby spróbować tego w skali globalnej? Jasne, ale wtedy np. Rosja powie: „Cóż, my użyjemy bitcoina” – wyjaśnił.

Bitcoin to przyszłość rynków finansowych

Pal dodał też, że rządy nie tylko będą miały trudności z zakazaniem bitcoina, ale prawdopodobnie będą nawet zmuszone dodawać go do swoich własnych rezerw, ponieważ waluty fiducjarne na całym świecie nadal będą narażone na dewaluację.

Jeśli jesteś [rządem] Argentyny i rejestrowałeś niekończącą się dewaluację walut i zdarzyło Ci się przeżywać boom gospodarczy, to co się stanie, jeśli zaczniesz gromadzić bitcoiny w swoich rezerwach? Czy to przypadkiem nie sprawi, że ​​twoja waluta będzie bardziej wartościowa? – powiedział.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here