Naga MarketsSknerus_McKwaczInteresowało Cię kiedyś, kto jest najbogatszym dwudziestolatkiem na świecie? A trzydziestolatkiem? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking najbogatszych osób w danych kategoriach wiekowych.


 

Te artykuły również Cię zainteresują
Dwudziestolatek – Evan Spiegel

Wartość netto: 2 mld USDevan-spiegel_416x416
Wiek: 
25 lat
Branża: technologia

CEO Snapchata Evan Spiegel jest najmniej zamożną osoba na poniższej liście, lecz jest również najmłodszy. W wieku 25 lat jego wartość wycenia się na 2 mld USD, a przed nim jeszcze wiele lat na mnożenie majątku. Spiegel zaczął pracować nad swoją aplikacją już w 2011 roku podczas studiowania na uniwersytecie w Stanford. Zaledwie dwa lata później otrzymał oferty zakupu Snapchata od gigantów – Facebook zaoferował mu 3 mld USD, a Google 4 mld USD. Spiegel jednak odrzucił te oferty. Biorąc pod uwagę, że w maju wyceniano firmę już na 16 mld USD, może to być jeden z najmądrzejszych ruchów młodego miliardera.

Trzydziestolatek – Mark Zuckerberg

gallery_MARK ZUCKERBERG-GALLERY1Wartość netto: 47,2 mld USD
Wiek: 
31 lat
Branża: technologia

W wieku zaledwie 31 lat, założyciel i CEO Facebooka jest już jedną z najbogatszych osób na świecie. Wartość netto jego majątku wycenia się na blisko 50 mld USD. Facebook nadal kwitnie, przyciąga ponad miliard użytkowników dziennie (dane z września), to o 17% więcej niż rok temu. Firma osiągnęła rekordowe zarobki w listopadzie docierając do 4,5 mld USD w ciągu kwartału. Poza tym Zuckerberg dokonał kilku ciekawych zakupów. Niedawno zakupił w Nowym Jorku posiadłość o wartości 22 mln USD, a w 2014 roku zakupił działkę o wartości 100 mln USD.

Czterdziestolatek – Larry Page

Wartość netto: 41,7 mld USDpagegoogle
Wiek: 
42 lat
Branża: technologia

Larry Page został miliarderem w 2004 roku w momencie, gdy Google weszło na giełdę. Wtedy spółkę wyceniano na 23 mld USD, obecnie jej wartość wzrosła ponad dwudziestokrotnie do ponad 500 mld USD. Larry Page i Siergiej Brin razem założyli Google, jednak majątek tego drugiego wycenia się “jedynie” na 38 mld USD. W ostatnim czasie panowie dokonali paru zmian w firmie. Jedną z nich jest zaprezentowanie nowej spółki zależnej – Alphabet, której celem jest uniezależnienie innych przedsiębiorstw należących do Google i umożliwienie im szybszego wzrostu.

invest

Pięćdziesięciolatek – Jeff Bezos

Amazon chief Jeff BezosWartość netto: 60 mld USD
Wiek: 
51 lat
Branża: technologia

Po dwóch wspaniałych wynikach kwartalnych, akcje Amazona dosłownie wystrzeliły w górę i podobnie stało się z wyceną majątku CEO i założyciela firmy – Jeffa Bezosa. Obecnie został on trzecią najbogatszą osobą w USA, przed nim znajdują się jedynie Bill Gates i Warren Buffett. Akcje Amazona w ciągu ostatniego roku zdołały się podwoić. Wszystko dzięki rewolucjonizowaniu kolejnych branż, od wysyłek po przechowywanie danych w chmurach.

Sześćdziesięciolatek – Bill Gates

Wartość netto: 87,3 mld USD489027-10b3c8a6-6e83-11e3-a184-cfa98bc96cc6
Wiek: 
60 lat
Branża: technologia

Założyciel Microsoftu zainteresował się programowaniem bardzo wcześnie, bo już w wieku 13 lat. Należy wziąć pod uwagę, że były to zupełnie inne czasy i kompletnie nie przypominał one współczesnych realiów. Można nawet powiedzieć, że Bill Gates jest jedną z osób, które najbardziej przyczyniły się do wyglądu “współczesnych realiów”, gdyż między innymi dzięki niemu i jego systemowi operacyjnemu Windows doszło do popularyzacji systemów operacyjnych. Microsoft jest już na rynku prawie 40 lat, jednak Gates od jakiegoś czasu zajmuje się głównie działalnością charytatywną prowadzoną wspólnie z żoną.

Siedemdziesięciolatek – Amancio Ortega

Amancio-Ortega-GaonaWartość netto: 73,2 mld USD
Wiek: 
79 lat
Branża: sprzedaż detaliczna

Pierwsza osoba na liście nie zajmująca się branżą technologiczną, a także pierwszy Europejczyk. Obecnie jest on drugą najbogatszą osobą na świecie, choć jeszcze niedawno piastował przez jakiś czas zaszczytne pierwsze miejsce. Właściciel hiszpańskiej firmy Inditex, znanej głównie z sieci sklepów odzieżowych Zara. Miliardów dorobił się bardzo późno, rozwijał swoją firmę powoli, zdobywając coraz to nowe rynki. Nie należy do osób wyróżniających się z tłumu choć posiada między innymi najwyższy wieżowiec w Hiszpani – Torre Picasso.

Osiemdziesięciolatek – Warren Buffett

Wartość netto: 62,4 mld USD0604_wealth-wizard-warren-buffet_650x455
Wiek: 
85 lat
Branża: finanse

CEO Berkshire Hathaway – Warren Buffett – nie musi być chyba przedstawiany czytelnikom naszego portalu. Pierwsze akcje zakupił już w wieku 11 lat i od wtedy ciągle jest aktywnym inwestorem. Z czasem dorobił się olbrzymiej fortuny i już kilka razy stanął na najwyższym miejscu podium najbogatszych osób na świecie. Dorobił się głównie na dobrych długoterminowych inwestycjach, między innymi w taki spółki jak Coca-Cola czy American Express. Gdyby w 1964 roku zainwestować 1 000 USD w jego spółkę, dziś akcje te warte byłyby już 10 mln USD. Buffett nie lubi obnosić się z zamożnością, wciąż jeździ tym samym samochodem i mieszka w tym samym domu w Nebrasce od 1958 roku.

Dziewięćdziesięciolatka – Liliane Bettencourt

liliane_bettencourtWartość netto: 31,4 mld USD
Wiek: 
93 lat
Branża: sprzedaż detaliczna

Spadkobierczyni rodzinnej fortuny, obecna właścicielka firmy L’Oreal, jest wyceniana na ponad 30 mld USD. Od dawna nie prowadzi interesów spółki, jednak zarówno L’Oreal jak i założona przez nią z mężem fundacja mają się dobrze. Jest znaną kolekcjonerką dzieł sztuki, ma w swojej kolekcji obrazy między innymi Picassa, Matisse’a czy Muncha.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here