Naga MarketsCorocznie Reputation Institute (adekwatna nazwa) publikuje listę firm cieszących się najlepsza reputacją. Ocenie poddaje się różne walory przedsiębiorstw: produkty i usługi, innowację, miejsce pracy, przywództwo, działalność czy zarządzanie. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych firm według najnowszego rankingu. Macie swojego faworyta?

10. Apple

apple-inc

Te artykuły również Cię zainteresują
Liczba punktów: 76,6

Według badań reputacja Apple jest coraz gorsza. W roku 2014 była na 7 miejscu, rok później spadła na 8, a teraz zamyka pierwszą dziesiątkę. Firma jednak jest wysoko pozycjonowana pod względem innowacji i przywództwa.

9. Sony

sony-ces

Liczba punktów: 76,7

Sony wciąż udowadnia, że jest firmą globalną. Spółka znalazła się w pierwszej dziesiątce przedsiębiorstw z najlepszą reputacją w 10 z 15 badanych krajów. Pod tym względem jedynie Rolex radził sobie lepiej.

8. Canon

intro-slide-2

Liczba punktów: 76,9

Canon znalazł się na trzecim miejscu pod względem reputacji w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Największy producent kamer i aparatów na świecie zwiększył swą działalność w minionym roku. Zakupił od Toshiby dział zajmujący się produkcją urządzeń medycznych za 6 mld USD.

7. Microsoft

microsoft-logo

Liczba punktów: 77,0

Microsoft powrócił na listę po jednorocznej nieobecności. W Azji spółka uplasowała się na trzecim miejscu. Microsoft radzi sobie wyjątkowo dobrze na rynku tabletów, pobił nawet urządzenia Apple.

Graj na akcjach zagranicznych spółek dzięki TMS

6. Grupa Lego

c1935a7c81cf4604c6e94201d1ad0598

Liczba punktów: 77,4

Lego wciąż pozostaje firmą cieszącą się najlepszą reputacją w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. W minionym roku przedsiębiorstwo stało się przedmiotem małej afery, gdy odmówiło sprzedaży dużej ilości klocków chińskiemu artyście Ai Weiweiowi, który miał zamiar zrobić z nich instalację artystyczną o zabarwieniu politycznym, a to stoi w sprzeczności z polityką firmy.

Pozostałe 5 miejsc znajdziesz na kolejnej stronie!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here