Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Emitent prowadzi działalność inwestycyjno-deweloperską na rynku krajowym, polegającą na pozyskiwaniu nieruchomości i ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.

Te artykuły również Cię zainteresują
rankprogress

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Podczas wczorajszej sesji posiadacze akcji tej firmy stali się bogatsi o kolejne 15%. Piszę kolejne, gdyż w ostatnim czasie szczęśliwcy posiadający akcje stają się bogatsi każdego dnia średnio o 15-20%. Jest to więc największa gwiazda naszej giełdy w minionym miesiącu. W samym tylko marcu kurs podskoczył o niemal 290%, a w tym tygodniu mamy już 100% wzrostu. Wszystko to podparte olbrzymimi obrotami. Oczywiście tak mocne wzrosty nie będą trwały w nieskończoność i niebawem pojawi się korekta. Wczoraj cena lekko przełamała kilkuletnią linię trendu spadkowego. Najbliższy, istotny opór to okolice 3,50 zł czyli dwa wierzchołki z ubiegłego roku, możliwe że to jest najbliższy cel kupujących. O szansach na wzrosty pierwszy raz pisałem w analizie z 9 lutego.

Grupa Kapitałowa Redan jest jednym z wiodących podmiotów działających na terenie Europy Środkowo-Wschodniej na detalicznym rynku odzieżowym.

redan

Spółka zyskała podczas czwartkowej sesji niemal 11% i była to najmocniejsza sesja od dłuższego czasu, dodatkowo podparta dość wysokimi obrotami. Od końca ubiegłego roku trwa odbicie, które zaczęło się od wsparcia jakim był poziom dołka z sierpnia 2014 roku. Kluczowy opór to okolice 2,05 – 2,07 zł oraz prawie roczna linia trendu spadkowego. Sytuacja wygląda całkiem pozytywnie. Każde kolejne odbicie od oporu jest coraz słabsze, a sądząc po wczorajszej sesji, popyt coraz bardziej naciska. Wydaje się, że jest dość wysokie prawdopodobieństwo, że opór zostanie niebawem pokonamy, a będzie to równoznaczne z wybiciem linii trendu. Pojawia się więc szansa na silny sygnał kupna w najbliższym czasie. Jeżeli do niego dojdzie to kurs powinien rosnąć przynajmniej do kolejnego oporu w rejonie 2,60 zł. Taki scenariusz nakreśliłem 8 marca.

invest

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/JPY – w wąskiej konsolidacji
Następny artykułAnaliza czwartkowej sesji na DAX. Piątkowe payrollsy.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here