Naga MarketsNa giełdzie wczoraj miało miejsce lekkie ożywienie, chociaż wzrost o 0,11% na szerokim rynku trzeba raczej nazwać krótkim przystankiem przed prawdopodobnymi dalszymi spadkami. Przyglądając się wykresowi WIG widać, że porusza się w trendzie spadkowym od początku kwietnia i to co widać teraz, może być początkiem kolejnej przeceny. Oczywiście może się zdarzyć (oby!), że korekta będzie płytka a silny opór na 47 000 pkt. zostanie pokonany.

wig_d(1)

Przejdźmy do dwóch ciekawie zachowujących się wczoraj spółek:

Rank Progress: Emitent prowadzi działalność inwestycyjno-deweloperską na rynku krajowym, polegającą na pozyskiwaniu nieruchomości i ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż

rnk_d(1)

Spółka była prawdziwą gwiazdą przełomu I i II kwartału 2016 roku. Wzrost w 2 miesiące z 60 groszy do ponad 4zł robi wrażenie. Związane było to z poprawą sytuacji fundamentalnej, spółka oddaliła (i to wydaje się na wiele lat) widmo bankructwa – stąd takie wzrosty. Jak to zwykle jednak bywa, po tak gwałtownym rajdzie następuje korekta. Jest ona dość duża i zbliża się do kluczowego wsparcia zaraz poniżej 2zł. Na razie opór na 2,50zł nie pozwala przebić się cenie wyżej, a wczoraj przy dużej przecenie (ale dość niewielkim wolumenie) cena zbliżyła się do minimów. To może być ciekawa okazja do podkupowania akcji – jeśli trend wzrostowy ma być utrzymany to właśnie okolice 2zł powinny zatrzymać korektę i rozpocząć kolejną falę wzrostów.

PBG: świadczy specjalistyczne usługi w obszarach: gazu ziemnego (w tym także LNG, LPG, CNG), ropy naftowej i wody.

pbg_d

Doskonała sesja dla akcjonariuszy PBG. Spółka wybiła się ponad strefę konsolidacji między 2zł a 2,20zł (silny opór), przy wyraźnie większym wolumenie. Wydaje się, że kolejne wzrosty są nieuniknione i przynajmniej opór na 2,60zł lub 2,90zł powinien zostać przetestowany.Przy takim układzie korekta spadkowa będzie wykorzystywana do kupowania, a idealnym miejsce będzie spadek do wcześniejszego oporu (teraz wsparcia) na 2,20zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 02.08.2016
Następny artykułEURJPY H4 – przebicie wsparcia
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here