Naga Markets

Rank Progress miało 14,93 mln zł zysku netto, 20,09 mln zł zysku EBIT w I poł. 2022 r.Warszawa, 22.09.2022 (ISBnews) – Rank Progress odnotował 14,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2022 r. wobec 1,36 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 20,09 mln zł wobec 6,76 mln zł straty rok wcześniej.W pierwszym półroczu grupa wygenerowała 7,9 mln zł zysku na sprzedaży wobec 2,8 mln zł zysku na sprzedaży w analogicznym okresie roku poprzedniego. Rentowność na sprzedaży znacząco wzrosła i wyniosła 25,5% wobec 12,7% w pierwszym półroczu roku ubiegłego” – czytamy w komentarzu zarządu do wyników.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 31,04 mln zł w I poł. 2022 r. wobec 22,42 mln zł rok wcześniej.

W pierwszym półroczu 2022 roku grupa kapitałowa Rank Progress wypracowała 31 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów, usług i towarów wobec 22,4 mln zł w tym samym okresie przed rokiem. Największy udział w przychodach stanowiły przychody z tytułu najmu powierzchni handlowych w obiektach należących do grupy, które wyniosły 27 mln zł. Wzrost przychodów wynikał z braku okresów lockdownowych w bieżącym roku, a które miały miejsce w roku ubiegłym” – czytamy dalej.

Na koniec I półrocza 2022 roku portfolio funkcjonujących obiektów składało się z czterech obiektów handlowych (Legnica, Jelenia Góra, Chojnice i Oleśnica) o łącznej powierzchni najmu 63,4 tys. m2 i wartości godziwej 479 mln zł.

W najbliższym półroczu planowane są prace przygotowawcze przy projekcie handlowym w Piotrkowie Trybunalskim. Prowadzone będą dalsze prace budowlane przy projekcie mieszkaniowym we Wrocławiu. Dla nieruchomości w Olsztynie uzyskano prawomocne i ostateczne pozwolenie na budowę pierwszego etapu budowy osiedla mieszkaniowego” – napisano też w komentarzu.

“Aby obniżyć zadłużenie grupy oraz zapewnić finansowanie kolejnych inwestycji, emitent kontynuuje procesy sprzedaży części obiektów handlowych i nieruchomości gruntowych. Zarząd nie jest w stanie w tej chwili ocenić, kiedy ostatecznie dojdzie do innych transakcji sprzedaży. Potencjalni kupujący są na różnych etapach procedowania” – czytamy dalej.

XTB

Oprócz funkcjonujących obiektów, grupa posiada bank ziemi o powierzchni 142 ha i szacunkowej wartości rynkowej 200 mln zł z przeznaczeniem na sprzedaż lub realizację kolejnych projektów inwestycyjnych, podano także.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2022 r. wyniósł 5,18 mln zł wobec 1,05 mln zł zysku rok wcześniej.

Rank Progress to firma inwestycyjno-deweloperska. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2010 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here