Naga Markets
zlcoin-scam
ZłCoin SCAM. Źródło: Twitter/@CSIRT_KNF

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego ostrzega inwestorów przed projektem ZłCoin. Organ przynależny do KNF-u podkreśla, że nie jest to kryptowaluta wydana przez polski rząd. Dokonanie rejestracji na jej stronie internetowej oraz wpłata środków grozi ich utratą. 

Ramię KNF-u ostrzega przed ZłCoinem

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego wydał ostrzeżenie na temat pojawiających się w sieci reklam wirtualnej waluty promowanej, jako nowy twór polskiego rządu. Organ działający w ramach KNF-u podkreślił, że jest to oszustwo mające na celu wyłudzenie środków od nieświadomych inwestorów. Kryptowaluta ZłCoin reklamowana jest przez oszustów, jako nowy skuteczny sposób na pomnożenie swojego kapitału dla Polaków. Aby pozyskać ich zaufanie, cyberprzestępcy bezprawnie posłużyli się wizerunkiem Ministerstwa Finansów. 

Fałszywą wirtualną walutę państwową można znaleźć pod domeną carillonni.pl. Na stronie internetowej zamieszczono informacje o tym, że każdy może na niej zarabiać „od 20 tys. zł na inwestycję”.

Witryna ta oprócz środków może wyłudzać także od potencjalnych ofiar dane tj. imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Internauci są proszeni o wpisanie tych informacji, aby dokonać ‘’darmowej rejestracji’’. Aby jak najszybciej nakłonić ich do ‘’zameldowania’’ się na platformie, cyberprzestępcy zaznaczyli, że możliwość ta bez dodatkowych opłat dostępna jest do 8 czerwca br.

NED

,,Uwaga na kolejne oszustwo inwestycyjne, w którym cyberprzestępcy podszywają się pod Ministerstwo Finansów i zachęcają do inwestycji w nową (nieistniejącą) walutę państwową. W rzeczywistości dokonanie rejestracji na fałszywej stronie i zainwestowanie środków grozi ich utratą. Bądźcie czujni!’’ napisało CSIRT KNF.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

NED
XTB

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Granie na emocjach oraz obietnice zysków

Oszuści zaczęli płatną promocję ZłCoina w mediach społecznościowych, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Posłużyli się również wizerunkiem znanego miliardera Elona Muska. Napisali obok, iż taka wirtualna waluta nie ma odpowiednika na całym świecie, a inwestycja 1 tys. zł może przynieść zwrot w wysokości 15 tys. zł miesięcznie.

Kryptowaluta ta przedstawiana jest, jako cyfrowy odpowiednik polskiej złotówki. Koszt 1 ZLC równa się zaś 0,25 dol. Inna reklama głosi, że zakup ZłCoinów za jedyne 900 zł może zaowocować dodatkowymi 20 tys. zł w przyszłym miesiącu. Cyberprzestępcy zapewniają również o ‘’minimalnym ryzyku’’’, jakim obarczona jest ta pseudo inwestycja. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKursy walut NBP. Złoty w górę. Frank i funt tracą w środę 8 czerwca 2022 r.
Następny artykułKredyt hipoteczny – sprawdź od czego zależy jego rata
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here