Naga Markets1116fcbBroker detaliczny FX/CFD Rakuten poinformował 16 listopada, że podpisał czteroletni kontrakt z FC Barceloną. Dzięki temu podmiot zostanie globalnym partnerem drużyny, którego logo pojawi się na koszulkach meczowych zawodników.


55 milionów euro na sezon

Japoński konglomerat internetowy zajmujący się między innymi działalnością brokerską na rynku FX zgodnie z zapisami kontraktu każdego roku będzie wspomagał FC Barcelonę kwotą w wysokości 55 milionów euro, wypłacaną przez cztery kolejne sezony począwszy od 2017-2018.

Prezes spółki, Hiroshi Mikitani, w następujący sposób komentował rozpoczęcie najnowszej współpracy: „Jako główny partner globalny FC Barcelony, Rakuten chce wzmocnić świadomość marki na świecie, dostarczając fanom piłki nożnej innowacyjne rozwiązania i usługi. Jestem niezwykle podekscytowany możliwością dołączenia do wielomilionowej społeczności, osobiście od wielu lat kibicuję Barcelonie – jej wartości pokrywają się bowiem z tymi, które propagujemy w Rakuten”

Josep Maria Baromeu, prezydent FC Barcelony dodał natomiast: „Z ogromną przyjemnością zawarliśmy porozumienie z Rakuten, którego doświadczenie i know-how w zakresie big data, komunikacji i e-commerce pomoże rozwijać przyszłe sukcesy naszego klubu”

Zobacz również: XTrade rozpoczyna nową akcję marketingową z Cristiano Ronaldo

Wsparcie od strony aplikacji internetowych

W zakresie współpracy z FC Barceloną, Rakuten wykorzysta jednak szereg innych elementów swojej oferty, a nie bezpośrednio usługi rynku walutowego. Mowa tutaj o aplikacji Viber służącej do komunikacji mobilnej, usługi Wuaki pozwalającej na streaming wideo, itd. Viber został jednocześnie oficjalną aplikacją komunikacją FC Barcelony.

Warto przypomnieć, że Rakuten posiada już doświadczenie we współpracy z klubami sportowymi. W Japonii prowadzi swój własny zespół Bissel Kobe występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej J-League. Dodatkowo od 2004 roku wspiera Tohoku Rakuten Golden Eagles, profesjonalny zespół bejsbolowy.

Na podstawie oficjalnej noty prasowej Rakuten.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here