Naga Markets

„Rajd Świętego Mikołaja” na akcje jest prawdopodobny w tym roku - ale ... Wielu doradców prognozujących „rajd Świętego Mikołaja” dla amerykańskich akcji jest zbyt gorliwych. To dlatego, że jedyna sezonowa siła na koniec roku, która zasługuje na miano rajdu Świętego Mikołaja, zaczyna się dopiero po Bożym Narodzeniu. Okres od Święta Dziękczynienia do Bożego Narodzenia sam w sobie nie wykazuje statystycznie istotnego potencjału wzrostowego.

Potencjał wzrostowy Dow Jones

Od 1896 roku, kiedy powstał Dow, jego średni wzrost wynosi 3,35%. Może się to wydawać imponujące — równowartość ponad 1100 punktów Dow obecnie — ale tak naprawdę nie jest. Gdy w podobny sposób mierzy się potencjał rajdowy innych miesięcy, wiele z nich przekracza potencjał okresu po Święcie Dziękczynienia.

Ilustruje to powyższy wykres. Aby go skonstruować, obliczono dla każdego miesiąca średni wzrost od jego czwartego czwartku (odpowiednik Święta Dziękczynienia) do szczytu w kolejnym miesiącu. Jak widać, siedem innych miesięcy ma większy potencjał wzrostowy niż w okresie rozpoczynającym się po Święcie Dziękczynienia.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

W rzeczywistości potencjał rajdu po Święcie Dziękczynienia (pokazany na słupku listopadowym) jest poniżej średniej 3,75% z pozostałych 11 miesięcy kalendarza. Innymi słowy, kilkutygodniowy okres po Święcie Dziękczynienia jest w rzeczywistości okresem poniżej średniej dla giełdy.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

XTB

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTurecki rząd wszczął dochodzenie w sprawie Sama Bankmana-Frieda
Następny artykułWIG20 najsilniejszym indeksem świata. Komentuje Marcin Tuszkiewicz
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here