Naga MarketsPrzed nami ostatni miesiąc tego roku. Co prawda z punktu widzenia rynkowego jest on skrócony przez Boże Narodzenie, ale nie oznacza to, że okazji inwestycyjnych nie należy szukać w okresie przedświątecznym. Analitycy TMS Brokers przygotowali raport podsumowujący okazje inwestycyjne związane z Rajdem św. Mikołaja, który możesz pobrać całkowicie za darmo. W jego wnętrzu znalazł się między innymi opis okazji na funcie, rynku surowcowym oraz akcjach JSW.


Rajd św. Mikołaja – grudniowe stopy zwrotu zazwyczaj świecą się na zielono?

Efekt grudnia, zwany inaczej „Rajdem św. Mikołaja” – w teorii – oznacza polepszenie nastrojów inwestorów, czego efektem są najczęściej wzrosty indeksów giełdowych oraz zwyżki na Forex. Jak będzie tym razem? Indeks Dax w okresach grudniowych od 2009 roku do 2018 wypadał średnio. 5 razy bowiem zamykał się na plusie i drugie tyle pod kreską.

Najlepszym grudniem dla indeksu był ten z 2016 roku. Zyskał on wówczas niespełna 900 punktów. Zdecydowanie lepiej w ostatnim dziesięcioleciu radziła sobie amerykańska giełda. Statystyki mówią same za siebie. Indeks SP500 w 7 analogicznych okresach urósł, a jedynie w trzech zamknął się poniżej ceny otwarcia. Spójrzmy szerzej na notowania giełdowe online: na przestrzeni ostatnich 21 lat amerykański indeks tylko 5–krotnie kończył ostatni miesiąc na czerwono. Statystyka jest zatem po jego stronie.

Sezonowość (stopy zwrotu wyrażone w procentach) kontraktu futures na indeks SP500 od 1998 roku z podziałem na poszczególne miesiące, źródło: Bloomberg

W raporcie znalazły się również informacje o najważniejszych rynkowych wydarzeniach na przestrzeni całego miesiąca:

Źródło: TMS

Zobacz, które rynki mogą być atrakcyjne w grudniu. Pobierz raport, a następnie:

  • czy funt zyska jeśli Boris Johnson sprezentuje Brytyjczykom brexit
  • jak nadejście srogiej zimy w USA wpłynie na rynki surowców energetycznych
  • która branża z Wall Street ma wciąż znaczny potencjał do wzrostów
  • czy maruderzy w gronie warszawskich blue chips zaczynają nadrabiać dystans

CHCĘ POBRAĆ ŚWIĄTECZNY RAPORT TMSConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here