Naga MarketsRajd św. Mikołaja odwołany? Rynek akcji czeka powtórka z ubiegłego roku?Grudzień na Wall Street nie zaczął się zbyt pomyślnie, a niepewność może towarzyszyć inwestorom do końca roku w związku z obawami o ponowną eskalację wojny handlowej między USA a Chinami. Czy zatem w tym roku nie będzie “rajdu świętego Mikołaja” na rynkach akcji?

Jak powiedział Donald Trump: „Pod pewnymi względami podoba mi się pomysł, aby z umową poczekać do wyborów. Ale [Chiny] chcą teraz zawrzeć umowę, a my zobaczymy, czy będzie ona odpowiednia; musi być w porządku.”

W związku z tym, optymizm inwestorów odnoszący się do potencjalnej umowy handlowej nieco osłabł. Wskazują na to choćby transakcje na opcjach, poprzez które inwestorzy zabezpieczali się przed spadkami.

Zobacz też: Wojna handlowa: Umowa I fazy odłożona do czasu wyborów prezydenckich w USA?

Ponadto, inwestorzy pamiętają grudzień ubiegłego roku. Wtedy notowania osuwały się najsilniej od czasu tzw. Wielkiej Depresji.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Umiarkowane tempo wzrostu 2020 roku

Niskie stopy procentowe, stabilny globalny wzrost oraz wyższe zyski spółek mogą doprowadzić do umiarkowanego wzrostu amerykańskich akcji w 2020 roku. Taki konsensus wynika przynajmniej z ankiet przeprowadzonych przez Reutera wśród strategów inwestycyjnych.

Opcje na akcje wygasające 20 grudnia, a więc kilka dni po ewentualnym wprowadzeniu kolejnych taryf na chińskie towary ukazują ostrożne pozycjonowanie inwestorów:

źródło: Reuters

Ogólny stosunek opcji put do call na indeks S&P 500 jest najbardziej defensywny od co najmniej pięciu lat. Randy Frederick, wiceprezes ds. handlu i derywatów w Charlesa Schwaba w Austin uważa, że ten defensywny stosunek wynika z obaw o niedotrzymanie umowy handlowej oraz działania inwestorów chroniących zyski po dobrych wynikach w tym roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here