Naga MarketsJak twierdzą analitycy Goldman Sachs, rajd na dolarze jeszcze się nie zakończył. Twierdzą oni, że w przypadku kolejnej fali wyprzedaży na rynku akcji, USD ma szansę na dalsze wzrosty. We poniedziałek 30 marca indeks dolara DXY rośnie 0,74%.


Kurs dolara USD będzie rósł ?

Jak oczekują analitycy Goldmana, w przypadku kolejnej fali spadków na Wall Street, dolar powinien zyskać nawet 3 do 5%! Oznaczałoby to wzrost w kierunku szczytów z 2002 roku, lub w ich bliskie okolice.

“Chociaż nadal istnieje dość mocny argument za ożywieniem gospodarczym w kształcie litery V, a politycy ciężko pracują, aby osiągnąć ten rezultat, to bez medycznych przełomów następne kilka tygodni może być wyzwaniem dla rynków, ponieważ znajdują się one w głębokiej globalnej recesji”, pisze Goldman Sachs.

Analitycy są także zdania, że obecnie należy zachować ostrożność, zaleca jednak kupowanie dolara, USD, jena JPY i franka CHF, jako walut uważanych za tak zwane bezpieczne przystanie. Z kolei uważają oni także, że najbardziej ucierpieć w stosunku do tych trzech walut mogą rosyjski rubel RUB i rand południowoafrykański.

Zobacz także: Złoto pozostaje w trendzie wzrostowym, czas na atak tegorocznych szczytów

Sytuacja na wykresie dolara DXY

Indeks dolara porusza się od dłuższego czasu w trendzie wzrostowym. Niemniej ostatni dynamiczny atak na strefę oporu przy 103,40, okazał się nieudany, skąd mogliśmy obserwować równie szybą przecenę. Jednak patrząc na interwał tygodniowy, to kupujący mają w dalszym ciągu przewagę. Scenariusz zmieniłby się na spadkowy dopiero w momencie powrotu poniżej wsparcia przy okrągłym poziomie 95,00. Aktualnie wydaje się, że ponowny atak na 103,4 jest kwestią czasu.

Indeks USD dolar
Indeks dolara z szansą na wzrosty, interwał W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here