Naga MarketsDOGE dogecoin ccPodczas gdy bitcoin (BTC) przechodził niedawno korektę, dogecoin (DOGE) kontynuował swoją szaloną wspinaczkę. Popyt wśród inwestorów detalicznych na tę kryptowalutę był tak ogromny, iż w pewnym momencie znalazła się ona w pierwszej piątce rankingu CoinMarketCapu. Grono wpływowych osób zaczęło przestrzegać swoich obserwatorów, że ten rajd źle się dla nich skończy. Wśród analityków, którzy skrytykowali DOGE, znalazł się m.in. Gary Shilling (współzałożyciel A. Gary Shilling & Co).

  • W ostatnim czasie na wykresie dogecoina panowały dość duże wzrosty. Wartość tej kryptowaluty zwiększyła się o ponad 8 900% od stycznia br. do najnowszego rekordu ustanowionego w ubiegły piątek
  • Niektórzy analitycy zwrócili uwagę na fakt, iż rajd ten jest wręcz szalony. Gary Shilling określił to, co dzieje się na dogecoinie za wręcz absurdalne
  • W miarę napływu krytycznych komentarzy kurs DOGE zdążył spać o ponad 40% od swojego ATH

Inwestycje w dogecoina mogą źle się skończyć

W trakcie wywiadu z Bloombergiem analityk finansowy Gary Shilling stwierdził, że mania związana z kryptowalutą DOGE może nie mieć dobrego zakończenia. W odróżnieniu od bitcoina dogecoin nie cechuje się ograniczoną podażą, a ponadto powstał bez ściśle określonego celu. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Choć kryptowaluta ta zyskała poklask ze strony amerykańskiego miliardera Marka Cubana oraz niewielką przychylność dyrektora generalnego Tesli Elona Muska, w ostatnim czasie padło również wiele negatywnych komentarzy na jej temat.

Mike Novogratz z Galaxy Digital stwierdził, że byłby bardzo zmartwiony, gdyby któryś z jego znajomych zainwestował w dogecoina przy obecnym podekscytowaniu na rynku.

Kurs DOGE spada

Jeszcze w styczniu kryptowaluta mem handlowała w okolicach 0,004848 USD za monetę. W ciągu ostatnich miesięcy wartość dogecoina znacznie wzrosła. Najnowsze ATH na jego wykresie zostało odnotowane przy poziomie 0,4377 USD.

Wydaje się, że fascynacja dogecoinem powoli maleje. Cena DOGE znajduje się obecnie w okolicach 0,2642 USD, a od rekordowego szczytu dzieli ją ponad 40%. Tym samym kryptowaluta ta osunęła się na 7 pozycję rankingu CMC.

Zdaniem Davida Trainera (dyrektora naczelnego New Constructs) główną przyczyną ostatniego wzrostu zainteresowania użytkowników dogecoinem jest fakt, że zapomnieli oni o różnicy między inwestowaniem a spekulacją. 

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here