Naga MarketsLogo firmy AppleAmerykańska spółka Apple opublikowała wyniki z tzw. kwartału świątecznego. Raport uwidacznia spadek zarówno przychodów jak i zysku, po raz pierwszy od 2001 roku. Nie jest jednak szczególnie tragicznie. Okazuje się natomiast, że nie tylko iPhone’y mogą nakręcać sprzedaż.

Kwartalne przychody uplasowały się na poziomie 84,31 mld dolarów, co daje 4,5-procentowy spadek. Niewiele zmieniły się zyski, które były niższe jedynie o 0,5% i wyniosły 19,97 mld dolarów. Do wpływu publikacji na wycenę spółki wrócimy za chwilę.

Rośnie sprzedaż usług

CEO Apple – Tim Cook oraz CFO – Luca Maestri skupili się na rozwijaniu sektora usług oraz sprzedaży urządzeń innych niż iPhone. Przychody wskazują na to, że plan się powiódł. Widać bowiem 17-procentowy wzrost sprzedaży iPada (6,7 mld USD) oraz blisko 9-procentowy wzrost przychodów z komputerów Mac (7,4 mld USD). Jednocześnie zauważalne jest 15-procentowy spadek sprzedaży iPhone’ów.

Ponadto znacznie wzrosła firma Wearables, która skupia się m.in. na sprzedaży słuchawek AirPod oraz zegarków Apple Watch. Wzrost osiągnął poziom 7,3 mld dolarów.

Usługi stanowią w Apple drugie, najważniejsze źródło przychodów. Wzrost do prawie 11 mld dolarów zapewnia tej gałęzi spółki 13% udziału w całkowitej sprzedaży.

Serwis muzyczny Apple Music posiada obecnie 50 milionów subskrybentów korzystających z usługi abonamentowej i zapewnił spółce rekordowy przychód z tego tytułu. Zauważalny jest także wzrost wykorzystania Apple Pay. Do 2020 roku liczba subskrybentów usług ma wzrosnąć o pół miliarda, obecnie jest ich natomiast 360 milionów.

Zobacz też: Amazon najdroższą spółką świata, wyprzedza Microsoft. Apple dopiero czwarte

Sytuacja na wykresie spółki Apple

Mimo spadku przychodów i nieznacznego spadku zysków, akcje Apple zyskują w tzw. post markecie. Omówieniem sytuacji technicznej spółki Apple (ticker: AAPL) zajął się już Łukasz Stefanik. Według niego, kluczowe znacznie może mieć teraz poziom 157 dolarów za akcję. Więcej o tym przeczytasz w poniższym wpisie:

Akcje Apple rosną na post markecie wraz z szacowanymi przychodami – analiza APPLtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here