Naga MarketsRajd euro dopiero się zaczyna. Najbliższy cel na 1,25 USDWybicie w górę na parze walutowej EUR/USD, w tym tygodniu ponownie zwróciło uwagę na poziom 1,25 USD, który odgrywał kluczową rolę w ostatnich latach. Euro ma przewagę nad dolarem i większość analityków przewiduje wzrosty w przyszłym roku.

  • Byki zdominowały notowania Eurodolara 
  • Niewiele przeszkód widać w drodze do oporu przy 1,25 USD

Działania UE wzmocniły atrakcyjność euro

Euro wspiera zaufanie, co do szybkiej reakcji Unii Europejskiej na pandemię, a także ożywienie w transakcjach reflacyjnych, które utrzymują dolara pod presją.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Niewiele stoi na drodze technicznego oporu na szczytach z początku 2018 roku – powiedział Lee Hardman, strateg w MUFG w Londynie, który upatruje wzrost EUR/USD w najbliższym czasie do 1,25 USD.

Wzrost euro o 8,4 proc. w stosunku do dolara w tym roku ma być największy od 2007 r., po ponad 14-procentowym wzroście w 2017 r. Losy wspólnej waluty poprawiły się ze względu na szybkie reakcje rządów europejskich na rozprzestrzenianie się koronawirusa, bezprecedensowe programy stymulacyjne i pakiet ratunkowy obejmujący sprzedaż wspólnych obligacji wzmocnił atrakcyjność euro.

Kurs euro o krok od nowych maksimów

Notowania EUR/USD zakończyły wczorajszą sesję wzrostem o 0,21 proc. Dziś kurs euro dalej się umacnia i jest już bardzo blisko czwartkowych maksimów.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Wybicie w górę otwierałoby drogę w kierunku poziomu 1,2200. Istotny opór znajdziemy natomiast w pobliżu 1,2250 USD, gdzie w 2018 roku znajdowało się dolne ograniczenie konsolidacji. Traderzy handlujący na parze walutowej EUR/USD powinni dziś zwrócić szczególną uwagę na dane z amerykańskiego rynku pracy publikowane o godz. 14:30.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here