Naga Marketsdolar kanadyjskiDolar kanadyjski (CAD) w tym roku najsilniej zyskuje do dolara spośród głównych walut takich jak euro, funt, jen, frank, dolar nowozelandzki i australijski. Jednakże analitycy z kluczowych kanadyjskich banków wyrażają obawy, co do krótkoterminowej perspektywy tej waluty.

Dolar kanadyjski zyskał w tym roku do greenbacka ponad 4,5%
Dolar kanadyjski zyskał w tym roku do greenbacka ponad 4,5%

Osłabienie Loonie może przyjść wraz z danymi makroekonomicznymi, o ile te nie zdołają utrzymać dobrych wyników z uwagi na bariery w handlu i protekcjonizm gospodarczy, uważa Bipan Rai, szef strategii dla rynku Forex w kanadyjskim Imperial Bank of Commerce.

Ponadto, Rai zwraca uwagę na siłę dolara kanadyjskiego, która sprawia, że ceny eksportowe stają się mniej konkurencyjne, co nie sprzyja polityce prowadzonej przez Bank Kanady.

Spadek CAD do poziomów z czerwca?

Krótkoterminowa ścieżka dla dolara kanadyjskiego niepokoi również Shauna Osborne’a ze Scotiabank, zwłaszcza ze względu na osłabienie cen ropy naftowej i rosnącą różnicę rentowności dwuletnich obligacji Kanady i USA.

Jak powiedział Osborne, bilans ryzyka sprzyja spadkom dolara kanadyjskiego w kierunku poziomów z końca czerwca.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Sytuacja techniczna na USD/CAD

Umocnienie dolara kanadyjskiego w relacji do greenbacka jakie obserwujemy od początku czerwca zaowocowało spadkami notowań USD/CAD. Początkowo kurs znalazł wsparcie w okolicach 1,3250, jednakże po kilkudniowym odbiciu cena wróciła do spadków.

Pokonanie strefy w obrębie 1,3250 zaprowadziło notowania do nowych minimów. Warto jednak zwrócić uwagę na wygasająca siłę niedźwiedzi. Co prawda, cena ustanawia nowe. niższe dołki, ale jedynie nieznacznie przekraczają one poprzednie ekstrema.

Zobacz też: Oczekiwania zmienność funta najwyższa spośród walut G-10. Termin Brexitu coraz bliżej

Jeśli potwierdzą się opinie kanadyjskich analityków, kurs USD/CAD może zmierzać do strefy oporu w okolicach 1,3142, która dodatkowo w ostatnim pełnym tygodniu lipca zbiega się z linią trendu spadkowego prowadzoną od szczytu z maj br.

Kurs USD/CAD - wykres dzienny - 18 lipca 2019
Kurs USD/CAD – wykres dzienny – 18 lipca 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here