Naga Markets

KryptowalutBitcoin (BTC) z impetem przebił w piątek psychologiczną barierę 20 000 dolarów i wiele wskazuje na to, że zmierza w kierunku najlepszego tygodnia od miesiąca, gdy dolar amerykański gwałtownie spadł, a rynki znalazły powody do radości pod koniec ponurego tygodnia. Kurs BTC/USD wzrasta w piątek ponad 7% dobijając do poziomu 21 000 USD.

  • Bitcoin, największa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej, rośnie w piątek o ponad 7% do 21 000 USD
  • Ether, drugi co do wielkości, wzrósł o 5%, osiągając również dwutygodniowy szczyt na poziomie 1717 USD
  • Uczestnicy rynku uważają, że nie ma żadnego szczególnego bodźca do zwyżek poza ogólnym optymistycznym nastrojem we wszystkich klasach ryzykownych aktywów
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin (BTC) może odnotować drugi tygodniowy wzrost z rzędu

Bitcoin, największa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej, rośnie w piątek o ponad 7% do 21 000 USD, co jest rekordowym poziomem od dwóch tygodni. Ether, drugi co do wielkości, wzrósł o 5%, osiągając również dwutygodniowy szczyt na poziomie 1717 USD. Dla porównania w minioną środę Bitcoin kosztował zaledwie 18 540 USD.Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Uczestnicy rynku uważają, że nie ma żadnego szczególnego bodźca do zwyżek poza ogólnym optymistycznym nastrojem we wszystkich klasach ryzykownych aktywów w piątek, na czele ze spadkiem bezpiecznego dolara i zwyżką chińskich akcji.

Jeśli kryptowaluty utrzymają swoje zyski do niedzielnego zamknięcia, Bitcoin może odnotować drugi tygodniowy wzrost z rzędu i najlepszy tydzień od około miesiąca.

Jednocześnie weekendowa zmienność Etheru może zostać zwiększona przez zbliżającą się aktualizację oprogramowania znaną jako „scalanie”, która ma nastąpić między 10 a 20 września, a dokładny termin jest niepewny. Zmiana radykalnie zmieni sposób przetwarzania transakcji i ma zmniejszyć zużycie energii poprzez przejście z PoW na PoS. Niektóre giełdy planują wstrzymanie wpłat i wypłat na czas aktualizacji sieci Ethereum.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax forum | echo investment akcje kupno | kurs dolara amerykańskiego | orange giełda | aktualny kurs dolar hrywna | akcje 11bit | pgnig wykres |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułKurs USD/JPY – szef BOJ wsparł jena
Następny artykułNotownia S&P 500 – popyt wygrywa w rejonie 4000 pkt.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here