Naga Markets

Rajd Bitcoina osiągnie 100 tys. USD? Bycze prognozy prezydenta Salwadoru Nayiba BukelegoW ubiegłym roku Salwador stał się pierwszym krajem, który w pełni przyjął bitcoina, a od tego czasu prezydent Nayib Bukele powiększył rezerwy budżetu państwa o 1370 BTC, z których zyski reinwestował w nowe projekty infrastrukturalne. Teraz głowa państwa spodziewa się hossy, która doprowadzi cenę bitcoin do nowego ATH na poziomie 100 tys. USD.

Bitcoin powtórzy sukces 2021 roku?

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele, wizjoner i entuzjasta Bitcoina podzielił się w niedzielę 2 stycznia swoimi przewidywaniami dotyczącymi aktywa na 2022.Według Bukelego 2022 będzie rokiem, w którym kryptowaluta osiągnie poziom 100 tys. USD. Stanie się tak za sprawą rosnącej adopcji oraz popularności aktywa, które skłonią kolejne kraje do akceptacji płatności przy pomocy BTC.

 

Bukele przewiduje także, że w tym roku Bitcoin stanie się kluczową kwestią nadchodzących wyborów w Stanach Zjednoczonych. Wzbudził on również ciekawość swoich zwolenników, zapowiadając ogromną niespodziankę na konferencji Bitcoin 2022, która odbędzie się już na początku kwietnia.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Poza globalnymi zmianami prezydent spodziewa się również nadchodzącego wzrostu dla dwóch wewnętrznych inicjatyw Salwadoru opartych na BTC – Bitcoin City i Volcano bonds. Bitcoin City, o którym już pisaliśmy, stanie się w pełni funkcjonalnym miastem z dzielnicami mieszkalnymi, centrami handlowymi, restauracjami, portem i wszystkim innym opartym na Bitcoinie.

Budowa wirtualnego miasta przyszłości rozpocznie się już w tym roku i zostanie wsparta obligacjami BTC o wartości 1 mld USD. Wraz z postępami w budowie i rozwojem Bitcoin City, Bukele przewiduje nadsubskrypcję obligacji Volcano.W Salwadorze nie wszystko idzie zgodnie z planem

Choć wszystkie prognozy brzmią równie pociągająco, co wprowadzenie BTC do codziennego użytku, to jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. W Salwadorze futurystyczne plany całkowitej adopcji bitcoina napotkały na serię technicznych przeszkód, z których najnowszą stanowią doniesienia o znikających środkach z Chivo, czyli popularnego w kraju portfela obsługującego kryptowalutowe transakcje.

Według oficjalnych doniesień w grudniu, z powodu rzekomej nieznanej usterki Chivo, co najmniej 50 Salwadorczyków poniosło straty wynoszące łącznie ponad 96 tys. USD.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here