Naga MarketsRainbow Tours wycenione na 32,70 zł przez BM Banku PekaoAnalitycy BM Banku Pekao w raporcie z 8 października, rekomendują „kupuj” dla Rainbow Tours i podnoszą cenę docelową akcji spółki do 32,7 zł z 30,9 zł wcześniej. Raport został przygotowany przy kursie 24,45 zł.

„Spółka opublikowała wyniki za II kw.’21, w których widoczna jest częściowa odbudowa sprzedaży względem II kw.’19. Niemniej zwracamy uwagę, że kluczowym wyzwaniem dla spółki w II kw.’21 było przekonanie klientów do powrotu do wyjazdów zagranicznych. Biorąc pod uwagę komentarze zarządu dotyczące III kw.’21 oraz dane sprzedażowe do sierpnia YTD, odbudowa sprzedaży w okresie lipiec-sierpień 2021 vs. 2019 przyśpieszyła w tym okresie do 85 proc. vs. 59 proc. w 2Q21 vs. 2Q19. Jest to zgodne z naszymi wcześniejszymi prognozami” – podano w raporcie.„Z drugiej strony spółka odnotowała niższą niż zakładaną marżę brutto na sprzedaży w I poł.’21 oraz wyższe koszty sprzedaży i ogólnego zarządu (SG&A) vs. nasze poprzednie założenia, co skłoniło nas do obniżenia zakładanej przez nas ścieżki odbudowy rentowności oraz do podwyższenia szacunków kosztów. W efekcie obniżyliśmy naszą prognozę skorygowanej EBITDA o 11 proc./14 proc. odpowiednio w latach 2021/22. Jednocześnie uwzględniliśmy w naszej prognozie znaczne poprawienie pozycji gotówkowej oraz częściowe umorzenie pożyczki od PFR. Dalsza odbudowa ruchu turystycznego powinna sprzyjać wzrostom sprzedaży w 2022 roku” – uzasadniają analitycy.

BM Banku Pekao zakłada, że w tym roku Rainbow Tours zanotuje 34 mln zł zysku netto przy obrotach rzędu 1,21 mld zł. W roku 2022 zysk netto ma spaść do 29,5 mln zł, a przychody wzrosnąć do 1,78 mld zł. Na wykresie mamy próbę wybicia z konsolidacji. Jeżeli się tu uda, zapewne kolejnym celem stanie się dzisiejsza wycena przy 32,70 zł.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here