Naga MarketsRainbow Tours jest touroperatorem, należącym do największych w Polsce organizatorów imprez turystycznych. Początki spółki sięgają 1990 roku. W lipcu spółka raportowała wzrost przychodów ze sprzedaży wycieczek oraz wczasów do poziomu 240,4 mln zł (+13,6% rdr), z drugiej jednak strony od początku roku notowania spółki osuwały się o 50%.

Podmiot stał się niewątpliwie ofiarom prowadzonej obecnie przez konkurencję wojny cenowej, będąc wiceliderem polskiego rynku turystycznego posiadając w nim 19% udziałów. Chociaż wyniki finansowe w 2017 wskazywały na kilkudziesięcioprocentowy wzrost to analitycy DM BZ WBK są zdania, że liczby wyglądają dobrze tylko na pierwszy rzut oka: „Przychody ze sprzedaży wyglądają dobrze, ale spodziewane marże z okresu wakacyjnego mogą nie być tak wysokie, jak rok temu. Na rynku turystycznym trwa wojna cenowa. Wycieczki są wyjątkowo tanie. Jest to rynek, na którym jest wysoka elastyczność cenowa, tzn. droższych wycieczek się nie sprzeda, jeśli inni touroperatorzy sprzedają podobne taniej” – tłumaczy Tomasz Sokołowski z DM BZ WBK.

W sieci od dwóch dni toczy się również dyskusja na temat greckich wczasów w czterogwiazdkowym hotelu organizowanych właśnie przez Rainbow, gdzie na polskich gości czekają pokoje pełne karaluchów. Negatywne opinie przekazywane przez media z całą pewnością nie wpływa korzystnie na nastroje wśród inwestorów.

Kumulacja niekorzystnych czynników spowodowała, że RBW testuje półtoraroczne minima, poziomy obserwowane ostatni raz pod koniec 2016 roku:

RBW D1, Źródło: Tradingview.com

Dalsza deprecjacja i wybicie obecnej strefy wsparcia na 23,00 otwiera drogę do minimów dwuletnich poniżej okrągłego poziomu dwudziestu złotych za akcję. Inwestorzy liczący na umocnienie notowań RBW, powinni najpierw poczekać na powrót nad krótkoterminową strefę wsparcia w okolicach 26,50 (w połączeniu z 78,6% zniesienia trendu). Wybicie oporu zapewni bykom pole do dalszej szarży w kierunku 33,00.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdyPobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here