Naga MarketsRainbow Tours odnotowało 14,92 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 4,45 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Rainbow Tours odnotowało 14,92 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. 2020 r.

Strata operacyjna wyniosła 16,68 mln zł wobec 8,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 281,22 mln zł w I poł. 2020 r. wobec 662,08 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-II kw. 2020 r. wyniosła 9,13 mln zł wobec 6,15 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Zarząd spółki ocenia, iż wystąpienie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 będzie miało i ma wpływ na obniżenie wartości przychodów spółki i grupy kapitałowej Rainbow Tours w całym roku obrotowym 2020. W zależności od możliwości wystąpienia różnych scenariuszy rozwoju i czasokresu trwania przedmiotowej sytuacji kryzysowej na rynkach turystycznych na świecie, przedmiotowa sytuacja kryzysowa może mieć również wpływ na sytuację gospodarcza i finansową spółki i grupy kapitałowej również w roku 2021” – czytamy w raporcie finansowym.

Spółka dominująca złożyła do Polskiego Funduszu Rozwoju wniosek o udzielenie finansowania programowego w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm, podano także.

Rainbow Tours to operator turystyczny zajmujący się sprzedażą własnych imprez turystycznych, pośrednictwem w sprzedaży imprez turystycznych innych touroperatorów, biletów lotniczych, autokarowych, promowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here