Naga MarketsRainbow przełamie trend wzrostowy, natomiast Mercator idzie w stronę 307 złSpływające ze świata informacje o nowych, groźniejszych wariantach koronawirusa sprawiają, że wizja pełnego otwarcia wraz z postępem szczepień częściowo się ulatnia. Na tym stanie rzeczy tracą m.in. biura podróży, takie jak Rainbow. Wprowadzanie kolejnych ograniczeń może skutecznie uderzyć w zainteresowanie ofertami, co przekłada się na giełdową wycenę. W opozycji do tego stoi Mercator, dla którego przedłużanie się pandemii stanowi dodatkowy zysk.Rainbow z problemami

– Pewnego rodzaju problemy przez całe wakacje może mieć branża turystyczna. Linie lotnicze mają się dużo lepiej niż rok temu, kiedy ten stan lotów na niebie europejskim był na poziomie -60%, -70%. Teraz jest dużo lepiej. Natomiast cały czas jest to sytuacja daleka od tego, co widzieliśmy w 2019 roku. – wskazuje Michał Palaczyk.

RainbowTours jest największym biurem podróży notowanym na warszawskim parkiecie. Spółka ta bardzo dynamicznie rosła od początku listopada, kiedy to przekazane zostały informacje o stworzeniu skutecznej szczepionki przez Pfizera. Kolejna fala wzrostów miała natomiast miejsce na końcu marca, kiedy to przyśpieszeniu ulegał proces sczepień, a biura podróży zaczęły notować wysokie zainteresowanie ofertami.

– Ostatnie tygodnie, w związku z tymi wykresami, które też pokazywałem odnośnie sytuacji z nowymi odmianami, które na razie szaleją w Ameryce Południowej, ale możliwe, że przeniosą się także do Europy, spowodowało, że na koniec czerwca w dwie sesje ponad 10% straciło Rainbow Tours i teraz te notowania są w głębokiej korekcie. – podkreśla Michał Palaczyk.

Rainbow przełamie trend wzrostowy, natomiast Mercator idzie w stronę 307 zł
Notowania Rainbow Tours w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

– Trudno tutaj wyznaczyć jakiś twardy trend wzrostowy, ponieważ jest to spółka, która zazwyczaj ma długie wąsy podczas sesji, które przełamują chwilowo wyznaczone wsparcia, czy opory. Z drugiej strony ta płynność też pewnie na wielu sesjach nie pozwala, aby te poziomy były doskonale respektowane. Niemniej wszystko wskazuje na to, że walczymy o utrzymanie trendu wzrostowego i on może upaść w ciągu kilku dni. – dodaje także.

Marcator kontynuuje wzrosty

– Tutaj w zasadzie miód techniczny. Już 3 tygodnie temu (i 2 tygodnie temu) było widać, że coś się dzieje w okolicy 220/240 zł. Tydzień temu mówiłem o wybiciu, które nastąpiło i  o tym, że ono będzie po prostu kontynuowane. Mamy piękną reakcję, to szare pole zostało narysowane na spotkaniach Squabera już ponad miesiąc temu. – przedstawia Michał Palaczyk.

Rainbow przełamie trend wzrostowy, natomiast Mercator idzie w stronę 307 zł
Notowania Mercator Medical w 1 półroczu 2021. Źródło: Comparic.pl

– Sesja 25 czerwiec jest kontynuacją sygnału z 22 czerwca. Dzisiaj nic się tu nie zmieniło. Pewnie będziemy mieli w trakcie tygodnia jakąś płaską korektę. Celem jest najpierw zamknięcie poziomu 307 zł, zamknięcie luki wzrostowej na tej spółce. Wtedy będę tworzył nowy scenariusz na to, co się zdarzy. Na ten moment obrona ewentualnych zysków jest poniżej tej trójki (28,29,30 czerwiec), to są poziomy 244 zł, oczywiście liczone na zamknięciu, nie na jakiś cieniach strachu. – dodaje także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs rubla | akcje mercator | rubel kurs | pkn orlen notowania | kurs cdr | kurs funt | kurs sp500 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here