Naga MarketsRainbow dominował wczoraj w indeksie sWIG80Wall Street zakończyło dzień z symboliczną zniżką. Posiedzenie Fed i następujące po nim wystąpienie prezesa Jerome’a Powella nie wpłynęło istotnie na rynki. Rezerwa spodziewa się wzrostu inflacji w najbliższych miesiącach, m.in. ze względu na efekt bazy (niskie odczyty w ubiegłym roku) oraz ze względu na „wąskie gardła” w produkcji.

Rainbow urósł wczoraj o 8,5%, wczoraj na krajowym parkiecie wszystkie kluczowe indeksy zyskiwały

Po posiedzeniu stopa procentowa pozostała bez zmian, a nad ograniczeniem skupu aktywów nawet nie rozmawiano. Sezon wynikowy wciąż pozostaje na tapecie, wczoraj wyniki opublikowała spółka Apple – zysk na akcje w I kw. 2021 r. wyniósł 1,4 USD wobec konsensusu 0,99 USD. Spółka zapowiedziała skup akcji własnych za 90 mld USD. Swój raport przedstawił również Facebook – zysk na akcję wyniósł 3,3 USD wobec konsensusu 2,37 USD. Zysk netto wzrósł o 94% r/r do 9,5 mld USD. Dziś wyniki opublikuje m.in. Amazon, Mastercard i McDonald’s.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj na krajowym parkiecie wszystkie kluczowe indeksy zyskiwały. Indeks WIG20 zakończył sesję w okolicy górnego ograniczenia konsolidacji trwającej od grudnia 2020 r. Wśród blue chipów istotnie zniżkował jedynie Mercator (-6,4%), a najmocniej zyskały spółki z sektora energetycznego: PGE (+9,2%) i Tauron (+5,6%) – wspieranie komunikatem o prawdopodobnym przeniesieniu aktywów węglowych spółek energetycznych wraz z 18 mld zł długu do nowego podmiotu.

W indeksie mWIG40 po publikacji wyników najsilniejszym walorem był Alior (+8,3%), za nim znalazła się Enea (+6,5%), a do najsłabszych walorów należał Kruk (-4,8%) i Asseco SEE (-3,6%). W indeksie sWIG80 dominował Rainbow (+8,5%), którego notowania dynamicznie wzrosły w ostatnich minutach handlu, solidnie wzrosła również Agora (+7,7%) – popyt na spółki wspierał ogłoszony wczoraj plan luzowania obostrzeń w nadchodzącym miesiącu. Na przeciwległym biegunie w indeksie znalazły się walory ML System (-6,1%).

WIG w układzie dziennym

Krajowy parkiet rozgrzewa rozkręcający się sezon wynikowy, przed dzisiejszą sesją poznaliśmy wyniki kilku istotnych spółek, w tym: 1. PKN Orlen w I kw. 2021 r. zarobił netto 1,88 mld zł wobec konsensusu 693 mln zł, wynik jest również lepszy o 109% w ujęciu r/r. 2. LPP w IV kw. roku obrotowego 2020/21 miało 44 mln zł straty netto, w ubiegłym roku spółka wypracowała 199 mln zł zysku netto. 3. Zysk netto mBanku w I kw. 2021 r. wyniósł 317 mln zł, w ubiegłym roku wyniósł 91 mln zł, a konsensus zakładał wynik na poziomie 237 mln zł. 4. Bank Handlowy w ostatnim kwartale osiągnął 395 mln zł zysku netto, rosnąc z 26 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, tym samym zysk przewyższył konsensus o 11%.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda forum | kryptowaluty informacje | eur usd wykres | funt brytyjski | dolary kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here