Naga MarketsRahim Blak, twórca RahimCoinaRahimCoin jak możemy się dowiedzieć ze strony samego autora Rahima Blaka to udziałowy token personalny – nabywca tego coina staje się udziałowcem marki Rahim Blak, a jego wartość wyznacza marka osobista oraz wartość biznesów, które buduje. Nowe boom technologiczne jakim jest blockchain można porównać do rewolucji przemysłowej w XVIII wieku w Anglii. Dzisiaj słyszymy o możliwości zastosowania blockchain w każdej dziedzinie Naszego życia – od głosowania w wyborach przez biznes i nawet … akcji człowieka.


Rahim Blak, twórca oraz główny bohater, RahimCoin 16 maja 2019 w siedzibie swojej firmy organizuje wielkie wydarzenie wypłaty pierwszej dywidendy. Jak sam organizator informuje:

“Jak już niejednokrotnie komunikowałem, mój PIT-37 zbiera to co zarobię, zarówno jako pracownik (prezes, rada nadzorcza itp), osoba fizyczna (wykłady, szkolenia), jak i współwłaściciel firm (udziały w click community, edrone, Sapiency – otrzymacie więc dywidendy z moich dywidend)”.

Czym jest RahimCoin i kto za tym stoi?

Rahim Blak, nieszablonowy przedsiębiorca, który jako główny filar biznesu stawia nie excelowskie tabelki, a kreatywność i wyobraźnię. Prowadzi szkolenia z tego jak obsługiwać Instagram, obserwuje go 7 549 osób, a średnia polubień jest w okolicach setki. Mimo takich statystyk, które na tle influencerów wypadają dosyć średnio nie przeszkadza mu zgromadzić pełną salę kinową na flagowym szkoleniu #SocialMediaNinja. Jak sam określa: tworzy content, a nie konsumuje go.

Kiedyś najbogatsi Polscy przedsiębiorcy często chowali się, słynęli z tego, że nie udzielają wywiadów i budują dookoła siebie aurę tajemniczości. Od pewnego czasu ten trend się zmienia i prezesi wychodzą do social mediów jak Rob Gryn czy właśnie bohater dzisiejszego zamieszania Rahim Blak. Chętnie na scenie opowiada o swoich porażkach w biznesie, które dają mu doświadczenie, bo w biznesie nie boi się niczego. Listy z ZUSu czy USu nie strzelają, zapewnia artystyczny przedsiębiorca.

Absolwent ASP, wydziału malarstwa, twórca czterech startupów, gdzie dwa były niewypałami.  – Gdyby inwestor wtedy kupił moje coiny to miałby zysk dzisiaj ze mnie i moich następnych sukcesów, a nie jednego startupy, który okazał się niewypałem. – wspomina Rahim na wystąpieniu w siedzibie Trading Jam Session, kiedy w środowisku spekulantów opowiadał o swoim pomyślę na giełdę tokenów personalnych.

RahimCoinów jest 21 milionów (bez możliwości ich zwiększenia), ale do sprzedaży dopuszczonych tylko 49%, aby hejterzy nie mogli wykupić całości jego osobistych akcji i zdymisjonować Rahima jako Rahima, zaznacza żartobliwie. RahimCoin został stworzony na platformie kryptowaluty Waves. W ICO zakupić można je w cenie 0,238 Waves. Obecnie handel odbywa się poprzez zdecentalizowaną giełdę Waves. Coiny mają swój regulamin, whitepapers oraz smart contract.

Projekt spotyka się z dużą falą krytyki podobnie jak osobiste coiny “BentynCoin”, personalne tokeny w ramach eksperymentu społecznego lub Lecha Wilczyńskiego “DoctorLex”. Najczęściej padające pytanie to co, gdy emitent umrze? Rahim odpowiada, że jego ubezpieczenie na życie wynosi 13 milionów złotych i ⅓ trafi do “akcjonariuszy” jego personalnych tokenów.

Osoby, które postanawiają “sprzedać się” w coinach często są atakowani, że próbują tylko oszukać ludzi i wyłudzić pieniądze. Gęsto muszą się tłumaczyć ze swoich niepowodzeń jak w ostatnim czasie Szczepan Bentyn kiedy jego firma PNT napotkała trudności.

  • Czy tworzenie własnych coinów nie jest efektem bańki spekulacyjnej na kryptowalutach, czy to nie będzie kolejny shitcoin? – pada pytanie z publiczności po wykładzie..
  • Nie, ponieważ wartość coina jest wartością człowieka, a człowieka nigdy bym nie nazwał shitcoinem. – z pełnym przekonaniem odpowiada CEO własnej marki.

Wielka feta z okazji pierwszej dywidendy.

Rahim Blak słynie z tego, że większość swoich projektów i działań reklamuje z dużym entuzjazmem w social mediach. Nie inaczej jest przy okazji wypłat pierwszych dywidend swoim hodlersom (mają nawet własną grupę na FB) i oprócz tego jest to festiwal wiedzy nt. blockchain, ponieważ obok głównego wydarzenia mamy m.in prelekcje: Artur Wiśniowski (“Rewolucja Blockchain – o co chodzi?”), Kamil Stasiak (“Yonnie – zainwestuj w człowieka jednym kliknięciem”), Adam Schimke (“Prawne aspekty ICO i kryptowalut”), Paweł Kłyszejko “Feel good with cryptocurrency”).

Wypłata pierwszej dywidendy z człowieka odbędzie się w siedzibie firmy Edrone: Lekarska 1, Kraków. Całość będzie również relacjonowana na FB za darmo. Redakcja comparic.pl pojedzie przyjżeć się wydarzeniu oraz zda relację po wszystkim. Całość będzie również relacjonowana na Naszym instagramie: comparic.pl

Ciekawostką jest, że wypłata dywidend odbędzie się w waves lub fiat – do wyboru, odpowiada Rahim.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here