Naga MarketsRahim Blak (drugi od lewej)

Popularyzujący inwestycje blockchainowe Rahim Blak, który jest między innymi udziałowcem w giełdzie Kanga Exchange oraz stworzył platformę do tokenizacji Mosaico poinformował, że uruchamia własny fundusz DeFi (decentralized finance), czyli zdecentralizowanych finansów opartych o rynek cyfrowych aktywów.

  • DeFi to zupełnie nowy rodzaj funduszu wykorzystujący inteligentne kontrakty i technologię blockchain
  • Czegoś brakowało w naszej układance, która składa się dzisiaj z platformy do pozyskiwania kapitału poprzez tokenizację (Mosaico) oraz giełdy do obrotu aktywami (Kanga), komentuje w nocie prasowej Rahim Blak
  • Platforma DeFi ma być uzupełnieniem dotychczasowej struktury działalności

Rahim Blak ogłasza start funduszu DeFi

– Skoro mamy platformę do emisji akcji i innych aktywów (Mosaico) oraz giełdę do obrotu tymi aktywami (Kanga), to przyda się jeszcze fundusz, który dawałby naszym emitentom kapitał, ale ponieważ wszystko co robimy ma zmieniać świat, bo przede wszystkim wykorzystujemy technologię zaufania, jaką jest blockchain, aby eliminować niewydajne dziś instytucje, które powodują, że tradycyjne emisje i giełda są drogie, a my chcemy dostarczyć narzędzia dla wszystkich, dlatego muszą być one wydajne, a nadzorowane fundusze wydajne nie są, więc stworzymy nowy rodzaj funduszu, a jest nimi DEFI – komentował Blak.

Rolą funduszu jest mądrze pomnażać kapitał inwestorów. Ta mądrość bierze się dzisiaj ze znajomości funduszu na danym rynku, ale fundusze DEFI dają coś więcej. Oprócz mądrzejszego inwestowania opierają się one na technologii, która ryzyko inwestycyjne opiera na smart kontrakcie (rodzaj umowy zawieranej na blockchainie w momencie programowania danego aktywa w formie tokena), czyli zaprogramowanej umowie pomiędzy emitentem i inwestorem.

Inwestując w tokeny oparte na smart kontrakcie, jesteśmy bezpieczniejsi, niż na opinii osoby, która stara się przewidzieć przyszłość. Te zaprogramowane stopy zwrotu i przewidywalne ryzyka, mogą zahamować inwestycyjne, często bezmyślne, eldorado na krypto, ale co najważniejsze, może się to udać bez topornych instytucji nadzoru i pośredników.

– Oprócz kapitału z DeFi będziemy też stawiać na budowanie jak największej społeczności stałych inwestorów wokół naszych platform Kanga i Mosaico. Celem utopia jest 500 tysięcy drobnych, ale stałych inwestorów. Jeżeli stworzymy społeczność inwestorów i kapitał z DEFI, a wszystko będzie skalowalne i bezpieczne dzięki samoobsługowej technologii, (bo przecież to emitenci sami sobie robią emisję, a my dostarczamy im narzędzia), to świat się skurczy;) To co budujemy ma ogromny potencjał – dodaje Rahim Blak.

Niepodległość, autonomia, wolność, zaufanie oparte na technologii i dobrobyt, a dokładniej równa szansa na dobrobyt dla każdego, bo technologia zmniejsza próg wejścia demokratyzując dostęp do kapitału każdemu, kto chce budować wartość.

– Najważniejsze jest dla mnie to, że światopogląd ludzi z którymi współpracuję, w pełni pokrywa się z technologią, którą tworzymy. To wolnościowcy budujący wartość i walczący z systemem tylko tam, gdzie zawodzi i przechodzi kryzys zaufania. Nic nie napędza dobrobytu tak, jak technologia – podsumował Blak.

Kolejny projekt blaka obok Copernic

Fundusz DeFi jest kolejnym projektem, który w ostatnim czasie promuje Rahim Blak. Innym jest inwestycja w farmy słoneczne pod marką Copernic finansowana poprzez equity crowdfunding w połączeniu z emisją tokenów.

Zainteresowani inwestorzy mają otrzymać możliwość partycypowania w projekcie już od 4 złotych za token COP1. Więcej na temat farm słonecznych rozwijanych przez Copernic oraz wykorzystaniu łańcucha bloków w ich finansowaniu na antenie Comparic24.tv w programie Cezarego Andrzejczyka.

– Kupując tokeny COP1 dołożysz cegiełkę do budowanej przez nas farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW, czyli miliona watów. Możesz o tym nie wiedzieć, ale 1 Wat mocy produkuje w ciągu roku ok. 1 kWh energii elektrycznej. Dlatego za każdy posiadany przez Ciebie token COP1 przez najbliższe 25 lat (przewidywany okres istnienia farmy) każdego roku będziesz otrzymywał od nas 1 token CKWH odpowiadający 1 kWh prądu – napisano na stronie projektu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar zyskuje, ale czy na długo? Obawy przed COVID-19 umacniają USD
Następny artykułCo warto wiedzieć o rynku kryptowalutowym?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here