Naga MarketsRahim Blak: Tokenizacja to nowa forma pozyskiwania kapitału, tworzy cyfrowe złoto
Rahim Blak (drugi od lewej)

Rynek kryptowalut stał się obecnie dla inwestorów jedną z najbardziej interesujących alternatyw, ze względu na dużą zmienność oraz wysokie stopy zwrotu. To z kolei tworzy wiele okazji spekulacyjnych. Jak zauważa jednak Rahim Blak, przedsiębiorca kryptowalutowy i założyciel Mosaico, za sprawą Bitcoina i jego pochodnych szeroka grupa odbiorców usłyszała o tym czym jest blockchain, technologia stojąca za cyfrowymi aktywami. Ta ma dawać między innymi możliwości tokenizacji tradycyjnych przedsiębiorstw i projektów, stając się ciekawą konkurencją dla finansowania działalności przedsiębiorstw i pozyskiwania kapitału

  • Tokenizacja spółki i sprzedaż udziałów w niej poprzez emisję tokenów połączoną z crowdfundingiem ma być prostszą i efektywniejszą alternatywą między innymi dla debiutów giełdowych
  • Rahim Blak reprezentuje spółkę Mosaico zajmującą się tokenizacją, jest jednocześnie partnerem w giełdzie kryptowalutowej Kanga
  • Na swoim koncie posiada również projekt Copernic, który tokenizuje farmy słoneczne

Te artykuły również Cię zainteresują

Tokenizacja: kryptowaluty sposobem na finansowanie przedsiębiorstw i projektow

Choć łańcuch bloków jest często utożsamiany tylko z kryptowalutami to jego zastosowanie jest znacznie szersze. Cyfrowe aktywa, zyskały miano innowacyjnych, a wielu znawców tego rynku określa same tokeny jako przełomowe a tokenizację rewolucją cyfrową. Ich zdaniem tokeny wpływają na cyfryzację tak, jak rewolucja przemysłowa wpłynęła na światową gospodarkę.

Rahim Blak, prezes i założyciel Mosaico oraz partner Kanga Exchange tłumaczy, czym jest tokenizacja oraz w jaki sposób przedsiębiorca może ją wykorzystać.

Tokenizacja to przede wszystkim technologia, która po raz pierwszy w dziejach Internetu, pozwala na stworzenie cyfrowych aktywów. Od zwyczajnych plików różnią się tym, że nie da się ich kopiować, przez co są tak zwanym cyfrowym złotem. Opiera się na tej samej technologii co Bitcoin, nie mówi tutaj już jednak o kryptowalutach, ale o kryptotokenach, które są cyfrowymi aktywami. Tokenizacji podlegać mogą akcje firmy, nieruchomości, różne projekty, a służy to wszystko między innymi pozyskaniu kapitału – wyjaśnia Rahim Blak z Mosaico.

W ostatnim czasie Blak informował, że rozszerza swoją dotychczasową działalność kryptowalutową i uruchamia fundusz zdecentralizowanych finansów (DeFi), które cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów w drugiej połowie 2020 roku.

Fundusz DeFi jest kolejnym projektem, który w ostatnim czasie promuje Rahim Blak. Innym jest inwestycja w farmy słoneczne pod marką Copernic finansowana poprzez equity crowdfunding w połączeniu z emisją tokenów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here