Naga MarketsRahim Blak: edrone pozyskał 5,3 mln dolarów, m.in. od węgierskiego funduszu VCedrone, dostawca systemu CRM dla branży e-commerce, pozyskał 5,3 miliona dolarów finansowania w ramach pierwszej rundy inwestycyjnej, poinformował Rahim Blak, który w spółce pełnił będzie rolę przewodniczącego rady nadzorczej. Środki zostały pozyskane od PortfoLion z Węgier (2,5 mln USD) oraz z grantu na budowę asystenta głosowego (2,8 mln USD).

  • Cała kwota zostanie przeznaczona na badania, międzynarodową ekspansję i rekrutację ponad 100 nowych pracowników w najbliższym półroczu.
  • Dodając do tego przychody spółki, edrone przeznaczy ponad 35 milionów złotych na rozwój
  • Jest to pierwsza zewnętrzna inwestycja w edrone po czterech latach bootstrappingu (budowania firmy w oparci o zasoby prywatne)

edrone pozyskuje ważnego inwestora. Rahim Blak opowiada o spółce

– To był najlepszy moment na inwestycję w edrone, platformę CRM dla e-commerce, bo obronił się przed pandemią odnotowując wzrosty, rokrocznie zwiększając swoje przychody dwu-, a nawet trzykrotnie. Całe przychody ☰ edrone pochodzą ze sprzedaży licencji w modelu SaaS, czyli abonamentowego dostępu do wspólnej technologii, dlatego biznes jest skalowalny, a edrone ma szansę stać się globalnym martechowym liderem dla e-commerce – komentował Rahim Blak.

Te artykuły również Cię zainteresują
W edrone zainwestowała grupa bankowa, która zapewni stabilne zaplecze finansowe, ułatwiając ekspansję międzynarodową. OTP Group (do którego należy PortfoLion) zarządza funduszami o łącznej wartości aktywów 130 mln euro.

– Wierzymy, że nasza sieć biznesowa, doświadczenie i wsparcie inwestycyjne, w połączeniu z ich odwagą i apetytem, doda impetu ich rozwojowi, a edrone stanie się MarTechowym liderem rodem z CEE – mówi Tibor Győrbíró, Partner w PortfoLion.

W trakcie czterech lat rozwoju firmy, ta trafiła do 1000 klientów w 25 krajach zdobywając tytuł najlepszego CRM dla eCommerce według listy „CIO 100″ Menedżerów IT

Według Felippe Pereiry, COO brazylijskiego oddziału edrone, „Ameryka Południowa to idealne miejsce na rozwój firm eCommerce. W samej tylko Brazylii zanotowaliśmy ostatnio 130% wzrostu zysków w tym sektorze”

– To dla nas ekscytująca chwila i miło mi powitać PortfoLion w rodzinie edrone! Trudno znaleźć partnera, który rozumie specyfikę branży i dynamikę firmy. Nam się udało – podsumowuje Michał Blak – prezes edrone.

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDuża zmienność na walorach Banefit Systems. Czy branża fitness wróci do życia?
Następny artykuł228% zwrotu na 11 transakcjach w gaz. TMS Brokers podsumowuje I etap konkursu tradingowego
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here