Naga MarketsNa zdjęciu od lewej: CEO Kanga Sławomir Zawadzki, CTO Łukasz Żeligowski i Rahim Blak

Popularny polski influencer kryptowalutowy, Rahim Blak, zdecydował się na przejęcie 6% udziałów w brytyjskiej spółce będącej operatorem giełdy Kanga Exchenge (oraz procesora płatności i aplikacji mobilnej) oraz poinformował o połączeniu jej z własną platformą Mosaico, wynika z komunikatu otrzymanego przez portal Comparic.pl. Zdaniem Blaka nowy projekt będzie pierwszym tego typu zaraz po warszawskiej GPW.


Kanga Exchange i Mosaico łączą siły. Rahim Blak zdradza szczegóły nowego projektu

Dla Mosaico jako platformy do tokenizacji aktywów, np spółek akcyjnych, nieruchomości itp. kluczowe było danie inwestorom możliwości obracania tymi (krypto)aktywami na rynku wtórnym, potrzebna więc była giełda! Takie rozwiązanie dało by coś, czego nie ma w Polsce, można tu mówić o pierwszej takiej giełdzie po GPW – komentował Rahim Blak.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mosaico chce tokenizować duże, tradycyjne biznesy, co umożliwi między innymi połączenie z giełdą Kanga. W związku z tym, że projekt jest czyś “więcej niż integracją” Blak postanowił najpierw zainwestować 500 tysięcy złotych w Kanga Exchenge, przejmując 6% udziałów w brytyjskiej spółce, która jest właścicielem giełdy kryptowalutowej oraz Kanga Pay (procesora płatności), Kanga Wallet (aplikacji portfelowej) oraz sieci setek kantorów stacjonarnych umożliwiających wymianę kryptowalut i tokenów na waluty fiducjarne (fiat).

Chcemy tokenizować tradycyjne duże biznesy. Połączenie Mosaico z giełdą Kanga, to coś więcej niż integracja, bo systemy stają się od siebie bardzo zależne, dlatego postanowiłem, że najpierw!

Inwestycję tę uzależniłem od integracji z Mosaico na warunkach “bardziej papieskich od papieża”, czyli określenie wspólnego celu, jakim jest stworzenie giełdy do emisji i obrotu papierami wartościowymi w formie tokenów na blockchainie, czyli stworzenia alternatywy dla GPW! w pełnej zgodzie z przepisami, a możliwe jest to tylko dzięki połączeniu platformy do tokenizacji (Mosaico) oraz giełdy (Kanga) – dodawał Rahim Blak.

Zobacz również: Mosaico – nowy projekt Rahima Blaka startuje w oparach kontrowersji

Blak z ambitnymi planami na przyszłość. Tokeny spółek jako powszechny środek płatności?

Teraz każdy będzie mógł wyemitować akcje firmy w formie tokenów na platformie Mosaico w oparciu o przepisy spółek akcyjnych lub PSA, które pozwalają na rejestr akcjonariuszy na blockchainie, a także dać możliwość upłynnienia tych akcji na rynku wtórnym – giełda Kanga. Niedługo będzie można takimi aktywami w formie tokenów płacić w każdym sklepie – zdradza swoje plany na przyszłość Rahim Blak.

Blak przyznaje, że po ostatnich doświadczeniach i nieudanej integracji z Tokeneo, postanowił wstrzymać się z komunikowaniem planów powiązanych z Kanga Exchenge do momentu osiągnięcia pełnej integracji oraz uzyskania gwarancji owocnej współpracy.

– (…) to chyba nie było konieczne, bo trafiłem na ludzi z sercem na dłoni i silnym kręgosłupem, ale przede wszystkim dużym doświadczeniu. (…) Z ich zapleczem technologicznym i ekonomicznym, a także moim zacięciem marketingowym i ułańską fantazją, idziemy na całość – podsumował Blak.

Według portalu coinpaprika.com, giełda Kanga posiada łączny wolumen transakcyjny w wysokości 22 tysięcy dolarów, co stawia ją na 221 miejscu wśród giełd kryptowalutowych funkcjonujących w ekosystemie cyfrowych aktywów. Operatorem giełdy jest zarejestrowana na Seszelach spółka Good Investments Ltd.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here