Naga MarketsRahim Blak podkreśla, że Blockchain obok sztucznej inteligencji jest największą rewolucją technologiczną naszych czasów. W rozmowie z Agnieszką Zarębą mówi o tokenizacji, przepisach dotyczących dematerializacji akcji oraz o tworzonym przez siebie narzędziu Mosaico. Odpowiada także na pytania czy Prosta Spółka Akcyjna może prowadzić rejestr akcjonariuszy na Blockchain i czym to się różni np. od crowdfundingu?


Rahim Blak prezentuje Mosaico, nowy projekt służący do tokenizacji firm i projektów

Blak na antenie Comparic24.tv mówił między innymi o najnowszym dziele firmy kryptowalutowej Sapiency, a mianowicie platformie Mosaico, która umożliwia tworzenie tokenów, zarządzanie listą inwestorów oraz ma na celu ułatwić firmom przeprowadzenie serii finansowania w oparciu o emisję własnych kryptowalut.Stało się! Mamy to! Rok pracy i 15 dni zajęło nam wypuszczenie na rynek MVP naszej platformy do tokenizacji firm i projektów Mosaico. Pierwsza taka platforma w Polsce, jedna z kilku na świecie. Kodowanie zaczęło się 1 listopada 2018 roku, kiedy do pracy pierwszego dnia przyszedł Artur Wiśniowski” – komunikował jeszcze pod koniec listopada Rahim Blak w oficjalnej informacji prasowej.

W przyszłości Mosaico ma być rozbudowywane. Choćby o swój własny blockchain. Sapiency być zaś kryptowalutą z najniższą prowizją za transakcje. Dalsze plany wyglądają jak idea tokenizacji wszystkiego: “(…) będzie można kupować przeróżne aktywa w formie tokenów – dzieła sztuki, drzewa, firmy…”wynikało z informacji sprzed dwóch tygodni.

Blockchain jest największą rewolucją rynkową obok sztucznej inteligencji

Rahim Blak najnowszą rozmowę z Agnieszką Zarębą z Comparic24.tv rozpoczyna od stwierdzenia, że „tokenizować można wszystko” nadając cyfrowe prawo własności. W efekcie procesowi tokenizacji podlegają nie tylko firmy – czym zajmować ma się platforma Mosaico, ale również dzieła sztuki, nieruchomości, wartości niematerialne, czy też sami ludzie.

„Blockchain jest największą rewolucją rynkową obok sztucznej inteligencji, a tokenizacja bierze to co najlepsze z crowdfundingu udziałowego oferując finansowanie społecznościowe, dodając do tego rozproszony rejestr akcjonariuszy” – wyjaśnia Rahim Blak.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKursy walut: Co dalej z cłami nakładanymi przez USA?
Następny artykułKryptowaluty są zagrożeniem dla banków – mówi prezes BIS
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here