whitebit
Rafał Zaorski zebrał już prawie 800 tys. dol. w ETH na projekt BigShortBets
Rafał Zaorski w trakcie odprawy tradingu charytatywnego, FxCuffs 2017

W minionym tygodniu Rafał Zaorski nazywany przez media najpopularniejszym polskim spekulantem informował o starcie nowego projektu kryptowalutowego, BigShortBets, o którym portal Comparic.pl donosił jako pierwszy. Jak wynika z danych Etherscan.io, pięć dni po starcie przyjmowania wpłat zainteresowani zainwestowali już 422 ETH, co przekłada się na niemal 800 tys. dol. wartości (przy cenie 1874,59 za jednego ETH).

  • Rafał Zaorski postanowił stworzyć $BSB Coin, token, który usprawni kooperację między inwestorami detalicznymi i swobodne zrzeszanie, tak jak miało to miejsce w przypadku grupy WallStreetBets i akcji amerykańskiej spółki GameStop
  • Obecnie przeprowadzany jest presale, w ramach którego Rafał Zaorski zamierza zebrać 1000 ETH.
  • Jednym z celów projektu jest zainwestowanie w krótką pozycję na bitcoinie (BTC) w oczekiwaniu na podobne odwrócenie rynku jak miało to miejsce w 2017 roku (kiedy spadki przekroczyły 80%)

Rafał Zaorski zgromadził 42% zakładanego finansowania w ETH w 5 dni

Analizując dane portfela kryptowalutowego powiązanego z BigShortBets widać, że od dnia 17 lutego 2021 roku spłynęło na niego 422 ETH, co przy cenie 1883,34 dol. przekłada się na kwotę zbiórki w wysokości 796 tys. dol.Źródło: Etherscan.io

W trakcie przedsprzedaży Rafał Zaorski planuje zebrać 1000 ETH, jak na razie osiągając 42% tego celu w 5 dni. Na tym etapie jeden BSB Coin wyceniany jest na 0,80 USD. Po zakończeniu presale jego cena ma natomiast wzrosnąć do 1-2 USD.

Token ma posiadać charakter typowo deflacyjny, a każdy roku od inwestorów odkupowane będzie 10% wszystkich wyemitowanych $BSB, które następnie zostaną spalone (buyback and burn). Co ważne, smart kontrakt tokenu skonstruowany jest tak, by w przypadku niezebrania zakładanej kwoty, bądź śmierci samego Rafała Zaorskiego i wstrzymania prac nad projektem, wszystkie środki zostały automatycznie zwrócone inwestorom.

BigShortBets ma być odpowiedzią na działania grupy WallStreetBets zgromadzonej wokół portalu Reddit, która wywołała wyciskanie krótkich pozycji na amerykańskiej spółce GameStop doprowadzając w pewnym momencie do miliardowych strat wśród dużych funduszy inwestycyjnych.

Zaorski chce powtórzyć ten sam schemat i wraz z grupą inwestorów indywidualnych podejmować zintegrowane działania przeciwko zakładom dużych rynkowych graczy. Obecnie wierzy między innymi w kolejnego „big shorta” na bitcoinie.

Bitcoin czeka na spadki takie jak w 2017 roku, uważa Rafał Zaorski

Zdaniem Rafała Zaorskiego jest już za późno żeby kupować bitcoina, a ci, którzy zainwestowali w BTC, gdy ten był wart kilka tysięcy dolarów, powinni teraz szukać raczej wyjścia z inwestycji.

– Ludzie rozumieją ten mechanizm na przykładzie giełdy samochodowej. Jak jest tam dużo kupujących, to wiadomo, że ceny będą rosły. Jednak już nie rozumieją, że podobnie się dzieje na rynkach kapitałowych – wskazał w rozmowie z money.pl Zaorski. Dodaje jednocześnie, że na kryptowalutach niewątpliwie nadejdą spadki, których dynamika może być zbliżona do tych z 2017 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego | wiadomości bitcoin | bitcoin info | złotówka kurs | analiza btc |Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynkiem walut. Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj