Naga Markets

Minęły prawie dwa miesiące odkąd Rafał Zaorski, najpopularniejszy w Polsce spekulant, ostatni raz informował o swoich aktualnych pozycjach na rynkach finansowych. Po Nowym Roku postanowił wrócić do gry, ponownie szokując rozmiarem pozycji swoich niemal 180 tys. obserwujących na Twitterze. Spekulant w swojej pierwszej oficjalnej transakcji w 2023 r. postawił aż 141 lotów na wzrost pary walutowej USD/JPY. Co ciekawe „ujek” silnie spada trzeci miesiąc z rzędu, co może zachęcać do ryzykownego kupna po tak długotrwałej i silnej korekcie.

  • Przed końcem 2022 roku Rafał Zaorski rozgrywał głównie rynek kryptowalut, obstawiając m.in. spadek Ethereum nawet do 500 USD
  • Spekulant w czwartek poinformował o zajęciu pozycji długiej (buy) o wielkości 141 lotów na parze walutowej USD/JPY
  • STRATEGIA HANDLU INTRADAYDowiedz się, jak zrozumieć podstawy handlu intraday na zmiennych rynkach
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Rafał Zaorski gra na wzrost kursu USD/JPY

Przed końcem 2022 roku Rafał Zaorski rozgrywał głównie rynek kryptowalut, obstawiając m.in. spadek Ethereum nawet do 500 USD. W połowie listopada informował, że „trupów w szafie” po upadku giełdy FTX może być zdecydowanie więcej. Jednak tak skrajna prognoza ostatecznie się nie sprawdziła, a kurs ETH/USD wzrasta w nowym roku już ponad 17% oscylując w piątek powyżej 1400 USD.

Od tamtej pory najpopularniejszy w Polsce spekulant nie dawał zbyt wielu oznak inwestorskiego życia za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze. Ten stan rzeczy jednak się zmienił, gdy wczoraj, 12 stycznia, poinformował o zajęciu pozycji długiej (buy) o wielkości 141 lotów na parze walutowej USD/JPY potocznie nazywanej „ujkiem”.

POBIERZ EBOOK I WYPRACUJ PRZEWAGĘ NA RYNKU NA PRZYKŁADZIE DAX

Wartym uwagi jest fakt, iż „ujek” wspiął się w październiku do rekordowego poziomu 152,00, najwyższego od 1990 roku w wyniku bardzo jastrzębiego stanowiska Rezerwy Federalnej, przy jednoczesnej pasywności Banku Japonii.

Bossa
Kurs USDJPY na interwale miesięcznym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale miesięcznym, tradingview

Jednak listopad przyniósł znaczną „odwilż” na parze USD/JPY i kurs znacząco spadł w okolice 140,00 i kontynuuje korektę do dnia dzisiejszego. W efekcie notowania przebiły okrągły poziom wsparcia 130,00 w mijającym tygodniu, a jen jest najdroższy od maja zeszłego roku. Dwuletni trend wzrostowy wydaje się determinować główny kierunek, choć trzy miesiące spadków z rzędu mogą spowodować, że korekta nie zakończy się zbyt prędko.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPrognozy kursów euro i dolara: USD/PLN spadnie w 2023 r. do 4,10 zł, uważa MUFG
Następny artykułAnaliza BTC – czy zwyżka się utrzyma?
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.