Naga Markets
Rafał Zaorski, źródło: YouTube namzalezy.pl

Notowana na polskim NewConnect spółka mPay nawiązała współpracę z Dark Pool One oraz Rafałem Zaorskim, której efektem będzie wprowadzenie na rynek stabilnej kryptowaluty (z ang. stablecoina). Zaorski, znany środowisku inwestycyjnemu przez lata jako „król polskich spekulantów”, w ostatnim czasie skupił się na budowaniu własnego projektu kryptowalutowego, a współpraca z mPay wydaje się być kolejnym istotnym krokiem w kierunku tej dynamicznie rozwijającej się branży.

  • Spółka mPay S.A. to wiodący polski dostawca rozwiązań z obszaru m-płatności. Teraz chce rozszerzyć możliwość swojej aplikacji o cyfrowe aktywa
  • W reakcji na wtorkowe doniesienia notowania mPay zyskują niemal 13% i testują poziom 1,6 zł
  • Współpracując z Zaorskim oraz Dark Pool One aplikacja chce wdrożyć obsługę stablecoiny, a w przyszłości również innych kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Rafał Zaorski razem z mPay chcą przygotować kryptowalutę-stablecoina

Spółka mPay poinformowała, że zawarł w dniu 18 listopada 2021r. (a w dniu dzisiejszym otrzymała podpisany przez drugą Stronę egzemplarz) umowę o wspólne przedsięwzięcie gospodarcze ze spółką Dark Pool One Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, oraz Panem Rafałem Zaorskim – napisano w raporcie bieżącym podmiotu.

mPay, Dark Pool One oraz Rafał Zaorski zobowiązali się do podjęcia prac nad projektem wprowadzenia stablecoina oraz zakładki – portfela walut krypto – do usług świadczonych przez spółkę w ramach aplikacji mPay, wynika z raportu bieżącego.

Celem Projektu jest umożliwienie użytkownikom aplikacji mPay zakupienia autorskiego stablecoina, jego transferu na konta i portfele niezależne od aplikacji mPay oraz możliwość płatności za bilety i realizację innych opłat w jakich pośrednictwo płatności oferuje aplikacja mPay.

– Intencją Stron jest rozszerzenie w przyszłości Projektu o możliwość przechowywania w aplikacji mPay kryptowalut innych niż stablecoin, zakupionych przez użytkowników. Spółka zobowiązuje się do aktywnego działania w zakresie wdrożenia Projektu w aplikacji mPay, w szczególności poprzez współpracę z inwestorami – napisano w dalszej części raportu.

Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym otrzymania zgody Rady Nadzorczej mPay, którą Spółka ma zamiar uzyskać w ciągu 14 dni od podpisania Umowy. Postanowienia Umowy wdrażane będą w życie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Rafał Zaorski, już kilka dni temu sugerował na swoim Instagramie, że wkrótce miejsce będzie miało ogłoszenie nowej współpracy. Teraz wyjaśniło się, że literka “M” odnosiła się do mPay:

Bossa
View this post on Instagram

A post shared by Rafał Zaorski (@zaorski.rafal)

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Od BigShortBets do stablecoinów, czyli aktywność Rafała Zaorskiego na rynku cyfrowych aktywów

Rafał Zaorski, który kilka lat temu zasłynął z wypłat sporych środków z rachunków foreksowych i okrzyknięty został królem polskich traderów, od początku bieżącego roku rozwija projekt BigShortBets, który podobnie jak redditowy WallStreetBets, postanowił wypowiedzieć wojnę dużym funduszom inwestycyjnym. System zaprzęga jednak do pomocy kryptowaluty oraz emituje własnego coina o nazwie $BigSB.

W ramach pierwszej przedsprzedaży projekt kryptowalutowy Rafała Zaorskiego o nazwie BigShortBets zebrał 1,5 mln dol. w ETH. BigShortBets ma być odpowiedzią na działania grupy WallStreetBets zgromadzonej wokół portalu Reddit, która wywołała wyciskanie krótkich pozycji na amerykańskiej spółce GameStop doprowadzając w pewnym momencie do miliardowych strat wśród dużych funduszy inwestycyjnych.

Zaorski chce powtórzyć ten sam schemat i wraz z grupą inwestorów indywidualnych podejmować zintegrowane działania przeciwko zakładom dużych rynkowych graczy. Obecnie wierzy między innymi w kolejnego „big shorta” na bitcoinie.

Dark Pool One, który również jest częścią projektu realizowanego z mPay, to spółka software otwarta przez fundusz inwestycyjny Solution One, zarządzany przez Tomasza Piwońskiego. 9 listopada 2021 r., podczas śniadania prasowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółka ogłosiła ofertę publiczną akcji.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda echo investment | giełda biomed | notowania pkn orlen | 11 bit studios kurs akcji | giełda akcje | kurs akcji mercator | kurs dolar |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułCena złota spadła nieco ponad 1800 USD za uncję. Ponowna nominacja Powella umocniła dolara
Następny artykułKurs EUR/USD nurkuje na bazie umocnienia dolara. Możliwe, że przetestuje dołki z czerwca 2020 r.
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here