Naga Markets
Rafał Zaorski prognozuje, że Ethereum (ETH) przetestuje dołek z sierpnia
Rafał Zaorski. Źródło: YouTube, Przygody Przedsiębiorców

Zdaniem Rafała Zaorskiego, nazywanego przez media „królem polskich spekulantów”, cena drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty Ethereum ma spaść w najbliższym czasie do poziomu około 900 dol., ponownie testując sierpniowe dołki. Jak dodaje, czeka obecnie tylko na odpowiedni „triger”, czyli wydarzenie, które sprowokuje spadki.

Ethereum w dół, Rafał Zaorski celuje w 900 dol.

Zaorski pierwszą swoją prognozą dotyczącą Ethereum podzielił się 11 października, kiedy pisał, że ETH czeka tąpnięcie, które może zepchnąć kurs do 900 dolarów, a do końca roku do 500 dolarów. W tych okolicach rozważać ma kupno aktywa, w międzyczasie nie ma jednak zamiaru rozgrywać krótkich pozycji.

Dwa dni później, tj. 13 października, Zaorski powtarza swoją prognozę zakładającą deprecjację Ethereum właśnie w kierunku 900 dolarów, gdzie znajdują się sierpniowe dołki.

– Uważam, że jest za duży nawis podażowy który wytworzył się pod merge. Z każdym tygodniem jest coraz mniej kasy na rynku a coraz większa presja podażowa. Czekam tylko na odpowiedni triger. To tylko moje zdanie – komentował Zaorski na Twitterze (pisownia oryginalna została zachowana).

Patrząc na wykres dzienny ETH/USD widzimy, że w czwartek miejsce miało silne tąpnięcie do poziomu 1155 dol., wywołane publikacją danych o inflacji z USA, która chwilowo wywołała mocne załamanie amerykańskiej giełdy oraz innych aktywów ryzyka, w tym kryptowalut. Przed zakończeniem dnia cena wróciła jednak bliżej poziomów otwarcia i strata została ograniczona do 0,5%. W piątek Ethereum natomiast rośnie, w momencie przygotowywania tego artykułu dodaje do swojej wartości 3,3%, wracając nad poziom 1300 dol.

Ethereum reagowało w czwartek na dane o inflacji z USA, w piątek jednak odbija
Ethereum reagowało w czwartek na dane o inflacji z USA, w piątek jednak odbija

Od niemal miesiąca na zazwyczaj aktywnym i obserwowanym przez ponad 170 tys. osób Twitterze polskiego influencer finansowego Rafała Zaorskiego było niezwykle cicho. Ciszę tę przerwały jednak publikacje mówiące między innymi o jego inwestycji w spółkę Ed Red, przy okazji której nazywał spekulację „g*wno pracą”, oraz o stratach na WIG20, które zostały zaksięgowane już w lipcu (co wywołało ożywioną dyskusję na polskiej scenie traderskiej).Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułZłoty mocno w górę. Pomimo inflacji apetyt na ryzyko rośnie
Następny artykułBitcoin będzie kosztował 1 mln dol., uważa analityk z ARK Invest
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here