Naga Markets
Rafał Zaorski: Źródło: YouTube, Biznes Misja

Kontrowersyjny spekulant zwany przez wielu również “królem spekulacji” Rafał Zaorski po tym, jak zarobił ponad 10 milionów dolarów (około 44 miliony złotych) stawiając na spadek kryptowalut, od kilku dni informował za pomocą mediów społecznościowych o swoich kolejnych decyzjach inwestycyjnych. W ten sposób dowiedzieliśmy się m.in. iż stawia on na wzrost indeksów WIG20, DAX i NASDAQ oraz Bitcoina. Teraz podzielił się on podsumowaniem swoich otwartych pozycji i dowiedzieliśmy, że wypracowują one aktualnie zysk na poziomie 18 milionów złotych.

Zaorski i pozycje na ponad 330 mln PLN 

Słynny spekulant Rafał Zaorski stawia obecnie na wzrosty Bitcoina oraz indeksów WIG20, DAX i NASDAQ.W opublikowanym w minionym tygodniu podsumowaniu pochwalił się on, iż posiada obecnie 150 BTC wartych 19 milionów złotych. Warto tu jednak przypomnieć, iż 100 BTC to pozycja otwarta na dźwigni finansowej 5:1, a jedynie 50 BTC to pozycja spotowa, co sprawia, że sumarycznie można by to liczyć jako pozycję wartą nie 150, a nawet 550 BTC, a więc nie 19 mln zł, a aż 70 mln zł.

Idąc dalej, Zaorski posiada także warte 205 mln zł pozycje długie na amerykański indeks technologiczny NASDAQ i niemal 65 mln zł w pozycjach długich na niemiecki indeks DAX, co łącznie daje kolejne niemal 270 mln zł.

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze 1222 kontrakty na WIG20 warte kolejne 44 miliony złotych.

Sumarycznie, wartość jego otwartych pozycji wynosi więc ponad 330 milionów złotych, a przy uwzględnieniu dźwigni na BTC ponad 400 milionów złotych.

Dziś rano spekulant poinformował, iż otwarte przez niego pozycje wypracowały do tej pory 18 milionów złotych zysku i zaznaczył, że dostrzega potencjał do wzrostu profitu aż do 25 milionów złotych.

Zaorski wyzywa, ale jednocześnie zarabia. Jego pozycje obserwuje coraz więcej osób

Chociaż Rafał Zaorski wielokrotnie powtarza, że nie chce, aby ktokolwiek kopiował jego pozycje, to rzeczywistość jest zgoła inna. Jeszcze pod koniec marca na Twitterze śledziło go 60 tysięcy osób, teraz jest to o ponad 75 tysięcy więcej (łącznie ponad 135 tys. obserwujących).

Sam Zaorski w ostatnich tygodniach bardzo często chwalił się swoimi pozycjami, czy też dzielił pomysłami na transakcje, które są chętnie kopiowane przez podążających za jego sukcesem. Należy jednak pamiętać, że rynek w połączeniu z dźwignią finansową może być obosieczną bronią: za wysokimi zyskami idzie też ryzyko wysokich strat.

Sama postać Zaorskiego również budzi kontrowersje i z całą pewnością nie jest on „grzecznym chłopcem” polskiego Twittera. Często pozwala sobie bowiem na zaczepki w mediach społecznościowych, Tradera21 nazywając przykładowo „farmazoniarzem”, a założyciela projektu Terra, Do Kwona, „małym siusiakiem”.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ethereum kurs | wirtualna polska kurs akcji | 11 bit studios akcje rekomendacje | kurs funta wykres | giełda pekao | kurs dow jones | kurs pkn | wirtualna polska cena akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKursy walut 30.05.2022. Euro (EUR/PLN) minimalnie rośnie i zbliża się do poziomu 4,58 zł
Następny artykułNotowania EUR/USD wzrosły do poziomu 1,076
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here