Naga Markets
Rafał Zaorski. Źródło: YouTube, Przygody Przedsiębiorców

We wtorek rano, 17 stycznia, Rafał Zaorski za pośrednictwem swojego Twittera poinformował, że rozpoczął dystrybucję na niemieckim indeksie DAX40. Spekulant przekazał swoim niemal 180 tys. obserwującym, iż od 9:00 „zbiera” pozycje krótkie (short) na DAX40 od okolic 15150 pkt. W jego ocenie istnieje dziś bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że rynek „spłynie krwią”.

  • Indeks DAX40 silnie wzrósł od początku roku, zyskując 8,5% w dwa tygodnie
  • Spekulant poinformował, że otwiera kolejne pozycje typu short od poziomu 15150 pkt i zamierza trzymać przynajmniej do otwarcia sesji w USA
  • STRATEGIA HANDLU INTRADAYDowiedz się, jak zrozumieć podstawy handlu intraday na zmiennych rynkach
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kolejna pozycja Rafała Zaorskiego w nowym roku. Tym razem na celowniku DAX40

Indeks DAX40 silnie wzrósł od początku roku, zyskując 8,5% w dwa tygodnie, co może zachęcać do ryzykownej sprzedaży po dość długotrwałym i silnym impulsie. Wydaje się, że tę sytuację próbuje wykorzystać najpopularniejszy w Polsce spekulant, Rafał Zaorski, który postanowił rozegrać we wtorek spadek głównego indeksu w Niemczech.

Influencer finansowy poinformował, że otwiera kolejne pozycje typu short od poziomu 15150 i zamierza trzymać do otwarcia sesji w USA, a może nawet do zamknięcia notowań o 22:00.

Dziś duże prawdopodobieństwo, że rynek spłynie krwią – przekazał za pośrednictwem swojego Twittera.

POBIERZ EBOOK I WYPRACUJ PRZEWAGĘ NA RYNKU NA PRZYKŁADZIE DAX

Bossa

Co ciekawe przed końcem 2022 roku Rafał Zaorski rozgrywał głównie rynek kryptowalut, obstawiając m.in. spadek Ethereum nawet do 500 USD. W połowie listopada informował, że „trupów w szafie” po upadku giełdy FTX może być zdecydowanie więcej. Jednak tak skrajna prognoza ostatecznie się nie sprawdziła, a kurs ETH/USD wzrósł w nowym roku już ponad 17%.

Od tamtej pory najpopularniejszy w Polsce spekulant nie dawał zbyt wielu oznak inwestorskiego życia za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze. Ten stan rzeczy jednak się zmienił, gdy 12 stycznia, poinformował o zajęciu pozycji długiej (buy) o wielkości 141 lotów na parze walutowej USD/JPY potocznie nazywanej „ujkiem”. Niestety ostatecznie scenariusz się nie zrealizował, a spekulant zamknął wszystkie pozycje zaledwie kilka godzin później.

DAX40 konsoliduje powyżej 15 000 pkt

DAX40 silnie wzrósł od początku roku, zyskując 8,5% w dwa tygodnie. Tym samym główny niemiecki indeks znalazł się na najwyższym poziomie od 21 lutego 2022 roku. To może być jeden z czynników, które zachęciły Rafała Zaorskiego do rozegrania scenariusza spadkowego, gdyż po tak silnym wzroście istnieje spora szansa na korektę.

Kurs DAX40 na interwale dziennym, tradingview
Kurs DAX40 na interwale dziennym, tradingview

Jednak z drugiej strony wzrostowy impet ceny sprawia, że wszelkie pozycje typu short są przeciwko głównemu trendowi.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułZłoto w korekcie, a jen czeka na Bank Japonii. Dariusz Dargo na żywo
Następny artykułInflacja bazowa bez wpływu na złotego. Kryptowaluty notują wzrosty
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.