Naga Markets

Rafał Brzoska odstąpił od negocjacji ws. zakupu akcji MedicalgorithmicsWarszawa, 21.01.2022 (ISBnews) – Rafał Brzoska odstąpił od dalszych negocjacji w sprawie potencjalnej transakcji nabycia akcji Medicalgorithmics, podała spółka. Negocjacje dotyczyły transakcji objęcia nowych akcji uprawniających do 50% głosów na walnym zgromadzeniu spółki

“Jak wynika z otrzymanego przez spółkę pisma, inwestor uznał, że warunki biznesowe transakcji, jak również obecny moment cyklu gospodarczego oraz zwiększona zmienność rynków finansowych nie dostarczają wystarczających powodów co do kontynuacji negocjacji nad przeprowadzeniem potencjalnej transakcji. W konsekwencji negocjacje dotyczące objęcia akcji spółki zostały zakończone” – czytamy w komunikacie.Rafał Brzoska złożył złożył ofertę objęcia akcji Medicalgorithmics pod koniec października 2021 r. W ramach oferty zaproponował wówczas udzielenie spółce zabezpieczonej pożyczki na kwotę do 20 mln USD, wypłacanej w transzach, konwertowanej na akcje spółki uprawniające do 50% głosów na WZ spółki.

Zarząd kontynuuje proces przeglądu opcji strategicznych oraz działania optymalizacyjne w tym nakierowane na rozwój sprzedaży, podano również.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pgnig | notowania cleon pharma | akcje celon pharma | biomedlub akcje | pkobp giełda | giełda nasdaq | co to jest kod blik |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here