Naga MarketsRafako:Gaz-System zażądał wypłat gwarancji z umowy na budowę gaz. Goleniów-PłotyOPG Gaz-System złożył do sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia żądań wypłaty z gwarancji bankowej należytego wykonania umowy w wysokości 15,22 mln zł oraz wypłaty z gwarancji zwrotu zaliczki w wysokości 5 mln zł, wypłaty z gwarancji zwrotu zaliczki w wysokości 7 mln zł, podało Rafako, które jest wykonawcą umowy.

Rafako jest wykonawcą umowy

“Przedmiotowe gwarancje zostały udzielone na rzecz zamawiającego, a na zlecenie emitenta, w związku z postanowieniami umowy. Termin wypłaty z obu gwarancji wynosi siedem (7) dni od dnia otrzymania żądania wypłaty” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rafako w dalszym ciągu kwestionuje w całości prawo zamawiającego do odstąpienia od umowy, podano również.

“Niezależnie od wyżej wymienionych twierdzeń, w ocenie zarządu emitenta wierzytelność zamawiającego dotycząca żądania zwrotu zaliczki z mocy prawa stanowi wierzytelność układową w ramach otwartego uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego emitenta. W pozostałym zakresie, emitent podejmuje czynności celem weryfikacji przedmiotu oraz charakteru roszczenia objętego żądaniem wypłaty” – czytamy dalej.

15 grudnia Rafako podało, że Gaz-System odstąpił od umów z Rafako na budowę gazociągu na odcinku Goleniów-Płoty.

Rafako w restrukturyzacji jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here