Naga MarketsrafakoRafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG.

Spółka miała 1,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2019 r. wobec 8,45 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 1,34 mln zł wobec 17,19 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 312,7 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 297,93 mln zł rok wcześniej.

“Największy, bo prawie 70-cio procentowy udział w przychodach Grupy Kapitałowej RAFAKO w omawianym okresie stanowiły przychody odnotowane przez spółkę Rafako (tj. 216,7 mln zł). Około 27% sprzedaży wygenerowane zostało przez spółkę celową SPV Jaworzno (E003B7 sp. z o.o.), odpowiedzialną za realizację największego kontraktu w portfelu zamówień grupy, jakim nadal pozostaje budowa bloku energetycznego Jaworzno o mocy 910 MW. Za pozostałe około 4% sprzedaży w I kwartale 2019 roku odpowiadały pozostałe spółki z grupy, w tym przede wszystkim Rafako Engineering” – czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2019 r. wyniósł 0,29 mln zł wobec 2,4 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Spółka traci ponad 4% po podaniu wyników. Na wykresie cena przełamała linie hossy i wydaje się, że kurs może kierować się na niższe rejony, zgodnie zresztą z szerszym trendem spadkowym.

rafako
źródło xStation 5

Czytaj także: 11 BIT Studios z mocną rekomendacjąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here